Otvoreni 22. po redu Dani humora

Izložbom karikatura članova Hrvatskog društva karikaturista , u oroslavskoj Gradskoj
knjižnici otvoreni su ovogodišnji, 22. po redu Dani humora. Uz članove Društva karikaturista
Hrvatske, u zabavnom dijelu programa sudjelovala je recitatorska grupa udruge Hrvatska
žena Oroslavje i glazbeni gost dr. Darko Lukec, dok je voditelj programa bio Franjo Ordanić.
Priredba „Dani humora“ jedina je manifestacija takvog karaktera u Županiji i jedna od rijetkih
u Republici Hrvatsko, a cilje je promicanje i očuvanje tradicije humoristično -satiričnog
izražaja kroz formu karikature i šaljivog teksta, sve u svrhu da bi 20-godišnja tradicija
održavanja ove priredbe i dalje opstala. (ZI)

Gornja Stubica

Otvoren natječaj za Recital „Srce Isusa i Marije“ 2015.

Do 1. lipnja otvoren je natječaj za slanje pjesničkih radova na temu vjera, molitva, Bog i Crkva, za Recital “Srce Isusa i
Marije”. Mogu se poslati najviše tri pjesme na štokavskom ili kajkavskom narječju, a trebaju biti prepisane u četiri istovjetna
primjerka i sve potpisane istom šifrom. Radove potpisane šifrom i pojašnjenje šifre treba poslati na adresu Gornjostubička
udruga “Lipin civet”, Samci 3, 49245 Gornja Stubica, s naznakom „Za recital Srce Isusa i Marije“.
Također radove treba poslati i u elektroničkom obliku na mail adresu [email protected] ili na CD-u.Četveročlano ocjenjivačko
povjerenstvo odabrat će radove za objavu u Zborniku i pjesme koje će se čitati na završnoj večeri recital, koji će se održati kod
kapelice sv. Vinka u Modrovcu, u Gornjoj Stubici u subotu 8. kolovoza. (ZI)

KK Krapina - KK Ksaver 56-44

Krapinske košarkašice ostvarile svoju prvu pobjedu

Krapinske mlade košarkašice u utakmici koju su doigrale u nedjelju u sportskoj dvorani Srednje škole Krapina, ostvarile su
svoju prvu pobjedu protiv ekipe KK Ksaver iz Zaboka.
Na poluvrijeme se odlazi rezultatom 24-19, a u nastavku utakmice, domaće košarkašice pokazuju odličnu igru te su nakon
isteka treće četvrtine imale poveću prednost 43-29. Do kraja utakmice nisu dopustile gošćama da se rezultatski približe i
utakmicu završavaju pobjedom i rezultatom 56-44. Prva petorka koja je ostvarila pobjedu je bila u sastavu: Bilal, Horvat,