Police pokraj Klanjca
Obnovljeno i blagoslovljeno raspelo obitelji Gašpar

Zahvaljujući obitelji Gašpar, koja je, potaknuta predavanjem Vitomira Zamude o klanječkim raspelima, odlučila obnoviti raspelo u svom dvorištu, klanječki je kraj postao bogatiji za još jedno lijepo uređeno raspelo. Raspelo obitelji Gašpar u Policama kraj Klanjca blagoslovio je klanječki župnik pater Franjo Jesenović, a okupili su se mnogobrojni župljani.
Vlasnici su izveli potrebne zidarske radove, Slavko Poslek limarske, Ivica Lunko stolarske, dok je raspelo za kojeg se pretpostavlja da je rad Martina Someka, restaurirao Vitomir Zamuda. Maloj svečanosti doprinijeli su i članovi Puhačkog orkestra Mrzlo Polje te pjevački zbor klanječke Župe Navještenja Blažene Djevice Marije. Nakon blagoslova, okupljene je pozdravio domaćin Dragutin Gašpar, a potom je uslijedilo druženje mještana uz srneći gulaš, roštilj i kolače koje su pripremili domaćini.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.