Uz Tjedan kajkavske kulture
Ove godine po prvi će put nastupiti i KUD “Josip Jedvaj” iz Vrbna kraj Bednje

Bednjanski KUD “Josip Jedvaj” iz Vrbnog osnovala je 2012. godine skupina entuzijasta, radi promicanja običaja i kulturne baštine bednjanskog kraja, a prije svega radi promicanja bednjanskog govora. Pod vodstvom predsjednice Valentine Smiljanec, KUD iz Bednje trenutno broji 35 članova, od kojih je 25 aktivnih. Osim odraslih članova, KUD čine i školska djeca, na koje su u Bednji osobito ponosni.
– Bavimo se pjevanjem, sviranjem i folklorom. Iza sebe imamo dosta nastupa. Prošle smo godine sudjelovali na prvim svibanjskom izletu u Trakošćanu, proslavi Dana općine i Velike Gospe u Bednji, Svibanjskoj noći i Božićnom koncertu u Cvetlinu i u Bednji, na Noći muzeja u Trakošćanu, Skupštini Zavičajnog društva, Vrbnjanskim večerima, te na Adventskom koncertu u Vrbnom, na misnom slavlju na Potkovi, na manifestaciji KUD-a “Srce i prijatelji”, te na manifestaiji “Zagorci svom gradu” u Koprivnici. Na svim smo ovim manifestacijama bili i ove godine, ponovno nas očekuju nastupi u Koprivnici, a prvi put ćemo ove godine sa svojim folklornim ansamblom nastupiti i na Tjednu kajkavske kulture u Krapini, 9. rujna. Stoga pozivamo sve ljude dobre volje da nam se pridruže na krapinskom koncertu – rekla nam je tajnica KUD-a Blaženka Jedvaj, dodavši kako će im to biti prvi nastup uopće sa svojom Folklornom sekcijom.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.