U LOBORSKOM DRUŠTVENOM DOMU PJESMOM OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OSOBA S INVALIDITETOM
“KAP LJUBAVI”: Na velikom koncertu u organizaciji Udruge “Sveta Ana”, nastupili Gordana Ivanjek Tušek, Jurica Vugrek, VS “Arete”, Zbor mladih “Vedrina”…

Udruga “Sveta Ana” za pomoć djeci s teškoćama u razvoju i osobama s invaliditetom Krapinsko – zagorske županije je u petak, povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, u Loboru organizirala koncert pod nazivom “Kap ljubavi”.
Koncertu je prisustvovala i zamjenica krapinsko – zagorskog župana za društvene djelatnosti Jasna Petek, koja je pozdravila članice i članove Udruge “Sveta Ana”, prisutne volonterke i volontere te sve druge prijatelje udruge koji su do kraja ispunili Društveni dom u Loboru.

Podrška i pomoć

– Često ističem kako institucije imaju velike mogućnosti, ali i limite. Tamo gdje prestaju njihove mogućnosti, aktiviraju se udruge i organizacije civilnog društva, a mi smo tu da im pomažemo i podupiremo ih. Velike čestitke na radu i sve onome što činite da bi djeca s teškoćama u razvoju i osobe s invaliditetom živjele bolje i kvalitetnije – rekla je Jasna Petek.
Na velikom koncertu su, uz članove Udruge “Sveta Ana”, nastupili i KUD Golubovec, Jurica Vugrek, Ženski sastav DORA, Gordana Ivanjek Tušek, VS “Arete”, Nikola Šrajbek, KUD Lobor, Zbor mladih “Vedrina” i Viteško društvo Svetog Križa.

230 članova

Okupljene su pozdravili i saborski zastupnik Žarko Tušek, načelnica Lobora i bivša predsjednica Udruge “Sveta Ana” Ljubica Jembrih te sadašnja predsjednica Udruge “Sveta Ana” Nedjeljka Jurinić.
Udruga “Sveta Ana” osnovana je u veljači 2009. godine, danas ima 230 članova i korisnika s cijelog područja Krapinsko – zagorske županije. Ovu će godinu završiti s proračunom preko milijun kuna te zapošljava 25 osoba.



POVODOM MEĐUNARODNOG DANA OSOBA S INVALIDITETOM, U ZABOKU ODRŽAN I OKRUGLI STOL

Okupljeni raspravljali o položaju osoba s invaliditetom na tržištu rada te o suradnji s lokalnom zajednicom

U petak je u Velikoj galeriji grada Zaboka, povodom obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom, održan i okrugli stol, u organizaciji Krapinsko – zagorske županije, u suradnji s Koordinacijom udruga osoba s invaliditetom KZŽ.
Okupljene su pozdravile zamjenica krapinsko – zagorskog župana Jasna Petek i zamjenica gradonačelnika Zaboka Valentina Đurek. Predsjednik Koordinacije udruga osoba s invaliditetom Stjepan Ključariček zahvalio je svim sudionicima na dolasku.
Dodijeljene su i zahvalnice Krapinsko – zagorskoj županiji te gradovima Donjoj Stubici, Krapini, Oroslavju, Pregradi, Zaboku, Zlataru te općinama Bedekovčini, Đurmancu, Hrašćini, Humu na Sutli, Jesenju, Loboru, Maču, Mariji Bistrici, Mihovljanu, Radoboju i Zlatar Bistrici, za kontinuiranu podršku i potporu za rad udruga osoba s invaliditetom na području KZŽ. Cilj ovog okruglog stola bio je upoznati i senzibilizirati lokalnu zajednicu s potrebama osoba s invaliditetom te unaprijediti suradnju između predstavnika lokalne vlasti i nevladinih organizacija. Predstavnica Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Krapina Nadica Jokić, prof. psihologije, informirala je udruge osoba s invaliditetom o položaju osoba s invaliditetom na tržištu rada, dok je na temu međusobnog razumijevanja i suradnje osoba s invaliditetom i lokalne zajednice govorila Dragica Slakoper Lisica, prof. psihologije iz Centra za socijalnu skrb Krapina, Podružnice Obiteljski centar KZŽ. U glazbenom su programu sudjelovale članice KUD-a Stubica i Tomislav Goluban.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.