U KRAPINI POTPISANI SPORAZUMI SA 19 PARTNERA NA PROJEKTU “ŽENE ZA ZAGORJE“
Zaposleno je 50 žena koje pružaju podršku za 250 starijih i nemoćnih osoba s područja krapinskog, klanječkog i pregradskog Crvenog križa

U Krapini je održana uvodna konferencija projekta “Žene za Zagorje“, kojim je zaposleno 50 dosad nezaposlenih žena, koje pružaju pomoć starijim i nemoćnim osobama te su potpisani sporazumi sa 19 partnera na projektu, među kojima je 13 jedinica lokalne samouprave za područje Gradskih društava Crvenog križa Krapine, Pregrade i Klanjca, Centar za socijalnu skrb Krapina i Zabok, GDCK Pregrada i Klanjec, Hrvatski zavod za zapošljavanje, Područni ured Krapina te Društvo invalida rada Krapina. Nositelj projekta je Gradsko društvo Crvenog križa Krapina, a njegovo trajanje je 30 mjeseci.

Zanimanje njegovateljice

Ravnatelj GDCK Krapina Davor Šimunović rekao je da žene rade od 1. kolovoza.

– Na području Gradskog društva Crvenog križa Krapina radi 25 žena, na području društva Crvenog križa Pregrada 13 i na području GDCK-a Klanjec njih 12. Žene pružaju podršku za 250 krajnjih korisnika u nepovoljnom položaju, i to za 125 starijih i nemoćnih osoba na području krapinskog Crvenog križa, 65 za područje Pregrade i 60 na području Klanjca. Projekt je višestruko značajan, jer se njime zapošljavaju žene koje dugi niz godina nisu radile ili zbog svojih godina ne mogu dobiti posao, a s druge strane pomažemo osobama treće životne dobi. Žene će kroz dvije godine završiti obrazovanje za zanimanje njegovateljice starijih i nemoćnih osoba u trajanju od 500 sati. One će nakon tih 500 sati, kada ponovno dođu na Zavod za zapošljavanje, biti konkurentnije na tržištu rada i prije će naći posao u nekom od staračkih domova ili bolnica u Zagorju – istaknuo je Šimunović.

Vrijednost projekta

Cilj je osnažiti i unaprijediti radni potencijal teže zapošljivih žena, zapošljavanjem u lokalnoj zajednici te potaknuti socijalnu uključenost i povećati razinu kvalitete života krajnjih korisnika. Vrijednost projekta je 9.992.215 kuna, za koji su u iznosu od 85 posto dodijeljena bespovratna sredstva iz Europskog socijalnog fonda, a 15 posto iz proračuna Republike Hrvatske.

Prisutne je pozdravila predsjednica GDCK-a Krapina Mirjana Laginja, u ime domaćina, Grada Krapine, zamjenik gradonačelnika Branko Varjačić, a u ime Županije pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade, Martina Gregurović Šanjug.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.