"MOJ PUT OD KUMROVCA DO KINE": Povodom potvrde dolaska kineskih investitora u Kumrovec, održana izvanredna HNS-ova konferencija za medije
Načelnik Šplajt: Politička škola će, uz investiciju od 200 milijuna kuna, postati svjetski kongresni centar

Povodom potvrde dolaska kineskih investitora u Kumrovec, ondje je održana izvanredna HNS-ova konferencija za medije, pod nazivom “Moj put od Kumrovca do Kine“, na kojoj su govorili načelnik Kumrovca Robert Šplajt, zamjenik krapinsko – zagorskog župana Anđelko Ferek – Jambrek i međimurski župan Matija Posavec.
Načelnik Šplajt je izrazio ponos i neizmjernu sreću što su nakon gotovo 30 godina čekanja, dočekali kupnju mrtvih kumrovečkih kapitala.

Nove stranice razvoja

– Od danas Kumrovec piše novu povijest. Okrećemo nove stranice gospodarskog i turističkog razvoja cijelog sjeverozapadnog dijela Zagorja. Dok u ovom trenutku ima više onih koji žele prigrabiti zasluge za ovaj događaj, želim naglasiti kako je za dolazak kineskih investitora u Kumrovec zaslužno isključivo kumrovečko rukovodstvo i moj tim, koji je na tome naporno radio. Glavna poveznica bila je CSEBA grupa i njihov predsjednik Marijo Rendulić te na tome svima iskreno zahvaljujem. Svi koji živimo i radimo ovdje, predugo smo bili taoci loše politike, ideologija i maćehinskih vlada prema Kumrovcu, a možda smo već odavno mogli imati jedan zamašnjak razvoja ovog dijela naše županije. Ovim putem se zahvaljujem i hrvatskoj Vladi i ministru državne imovine Goranu Mariću. Mnogi su mislili da za Kumrovec i njegove objekte nema života, ali svojom upornošću dokazali smo da želimo, znamo i možemo više. Ključnim trenutkom smatram moj prošlogodišnji put u Peking, kada smo s gospođom Yu i njezinom organizacijom potpisali Memorandum o međusobnom razumijevanju. Od tada su se počeli izrađivati idejni projekti za te kapitalne objekte i njihov sadržaj. Politička škola će biti prva faza u cijelom projektu razvoja Kumrovca, a u koju se početkom sljedeće godine misli investirati 200 milijuna kuna. Ta zgrada bi trebala postati svjetski kongresni centar. Tu će Općina biti suport u svemu i paralelno investirati u infrastrukturu Kumrovca. Želim naglasiti i da od kada je HNS s koalicijskim partnerom HDZ-om na vlasti, u općini je realizirano ili će u skorije vrijeme biti realizirano preko 28 milijuna kuna projekata. To pokazuje koliko smo poduzetni i koliko želimo da Kumrovec dođe na onu razinu koju i zaslužuje. Zahvaljujem se vodstvu HNS-a, ministru graditeljstva Predragu Štromaru, najboljoj ministrici u Vladi, ministrici obrazovanja Blaženki Divjak, koji redovito podupiru razvojne projekte u našoj općini i cijelom Zagorju. Zahvaljujem i našem županu i dožupanu na svim potporama koje nam pružaju i na svim projektima koje će odraditi u našoj općini. Naš moto jesu djela, a ne riječi – istaknuo je Šplajt.

“Ujedinjeni u različitosti“

Ferek – Jambrek je rekao kako su svi svjesni kumrovečkog turističkog potencijala.
– Investitori su se u Kumrovcu osjećali dobrodošli i to je jedan od uvjeta za njihovo privlačenje. Županija se također uključila u realizaciju u određenom dijelu, a sada kada smo dobili investitore, učinit ćemo sve što je potrebno kako bi oni dobili dozvole u najkraćem mogućem roku. Ovdje je, osim turizma, moguća i velika gospodarska aktivnost. Mislim da svi zajedno možemo očekivati procvat turizma u ovom dijelu i još se jedanput zahvaljujem Općini i njenom timu što su to odradili za Kumrovec, za cijelu županiju i Hrvatsku – naglasio je zamjenik župana.
Načelniku Šplajtu i Općini čestitao je i međimurski župan Matija Posavec.
– Važno je decentralizirati državu te procese odlučivanja i strateškog planiranja spustiti na lokalnu razinu, jer, sasvim sigurno, kad živite u svojem mjestu, najbolje znate kako urediti ove prostore. Danas obilježavamo Dan Europe, Europska zajednica je nastala radi zadovoljavanja ekonomskih interesa i zadovoljavanja jednog aspekta sigurnosti i oni imaju generalni slogan “Ujedinjeni u različitosti“. To pokazuje koliko je i Hrvatskoj bitno da bude ujedinjena u svim društvenim i političkim segmentima, kako bismo iskoristili potencijale koje imamo i tako se uspješnije pozicionirali u europskom društvu – zaključio je Posavec. (ib, jj)

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.