Sudionike očekuju mnoga zanimljiva izlaganja i predstavljanja knjiga
U SKLOPU FESTIVALSKOG TJEDNA: U ponedjeljak u Krapini 18. Znanstveni skup “Kajkavski jezik, književnost i kultura kroz stoljeća“

Hrvatska udruga “Muži zagorskog srca” iz Zaboka i Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo Krapina, u Tjednu kajkavske kulture priređuju 18. Znanstveni skup s međunarodnim djelovanjem “Kajkavski jezik, književnost i kultura kroz stoljeća“, koji će se održati u ponedjeljak u 10 sati u Pučkom otvorenom učilištu Krapina.
Bit će tu mnoštvo zanimljivih izlaganja te predstavljanja knjiga, pa će se tako, između ostaloga, predstaviti pretisak prvog kajkavskog epa o sisačkoj pobjedi Tomaša Goričanca “Opseđenje i poboj sisečki“, te predstaviti knjiga prvog cjelovitog kajkavskog Novog zavjeta iz 19. stoljeća “Sveto pismo novoga zakona – na horvatski jezik od Ivana Ruperta Gusića prenešeno i na svjetlo dano“. U glazbenom programu nastupit će Srečko Blažičko i Kumrovečki zvezdari.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.