I ove godine tijekom rujna će se provoditi akcija "Poštujte naše znakove"
OPREZ: Sutra počinje nastava, a time i pojačani policijski nadzor prometa u zonama škola

Policijski službenici PU krapinsko – zagorske i ove godine provode akciju “Poštujte naše znakove“, s ciljem usmjeravanja pažnje javnosti te svih sudionika u prometu na povećanu prisutnost i sudjelovanje djece u prometu, posebice prvašića, koji po prvi puta započinju sa samostalnim sudjelovanjem u prometu.

Obveze vozača

Tako će tijekom rujna policijski službenici vršiti pojačani nadzor prometa u zonama škola, a posebno će se nadzirati obveze vozača u odnosu prema pješacima koji prelaze cestu na obilježenom pješačkom prijelazu, nadzor brzine kretanja vozila u zonama škola, nadzor prijevoza djece autobusima i ostalim vozilima, nadzor zaustavljanja i parkiranja vozila u zonama škola i slično.

Apeliraju na roditelje

Policija i Odbor za sigurnost u prometu KZŽ apeliraju na sve vozače i sudionike na povećan oprez i maksimalnu pozornost u prometu, poštivanje prometnih propisa, posebno brzine kretanja na prometnicama, a naročito u zonama škola i blizini pješačkih prijelaza jer su djeca, posebice prvašići, zbog nižeg rasta, teže uočljivi u prometu, a zbog zaigranosti često reagiraju neočekivano i nemaju još u potpunosti razvijen osjećaj za procjenu opasnosti. Također apeliraju i na roditelje, da djecu pripreme za samostalno i sigurno sudjelovanje u prometu, a najbolje će to učiniti svojim primjerom, jer djeca najviše uče od svojih roditelja.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.