Hiža vinove loze postat će suvremeni interpretacijski centar u kojem će posjetitelji dobiti kvalitetnu prezentaciju kulturno–povijesnih značajki i eno-gastronomsku ponudu
Ministarstvo turizma Općini Radoboj za opremanje Hiže vinove loze dodijelilo 400 tisuća kuna

Ministarstvo turizma objavilo je odluku o odabiru projekata i dodjeli potpora temeljem Programa razvoja javne turističke infrastrukture u 2019. godini, kojom je Općini Radoboj dodijeljeno 400.000 kuna. Na javni poziv Ministarstva turizma, Općina Radoboj je prijavila projekt opremanja Hiže vinove loze, čija je ukupna vrijednosti 1.035.000 kuna. Općini Radoboj je još 2017. godine za prvu fazu projekta uređenja, odnosno, za građevinske radove, Ministarstvo turizma odobrilo 493.500 kuna, a opremanje je samo nastavak projekta u kojem će Hiža postati suvremeni interpretacijski centar u kojem će posjetitelji imati mogućnost kvalitetne prezentacije kulturno – povijesnih i zemljopisnih značajki, te turističke i eno – gastronomske ponude lokaliteta Radoboja, kroz interpretaciju značaja vinove loze, kao i proizvoda koji nastaju preradom grožđa, te njihov utjecaj na lokalnu društvenu zajednicu. Cilj je stvoriti preduvjete za povećanje turističkog interesa i prepoznatljivosti destinacije, te povećanje turističke potrošnje kroz unaprjeđenje turističke kvalitete i turističkih sadržaja.

 

 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.