Ove godine, MKN će proslaviti jubilarni deseti rođendan i dočekati milijuntog posjetitelja
REKORDNA GODINA: Kroz Muzej krapinskih neandertalaca lani prošlo 118.559 posjetitelja

Muzej krapinskih neandertalaca je u 2019. godini obišlo 118.559 osoba, što ukazuje na to da posjećenost ne opada, a stalni muzejski postav te zanimljive izložbe i interaktivni edukativni programi itekako privlače brojne posjetitelje različite dobi i profila, poručili su iz MKN-a. Najčešći su grupni posjeti učenika u sklopu školskih izleta i terenske nastave, ali Muzej uvelike posjećuju i brojne obitelji s djecom te grupe odraslih i umirovljenika. Posjetitelji u Muzej dolaze iz različitih dijelova Hrvatske, ali i iz gotovo svih dijelova svijeta, o čemu svjedoči 12.211 evidentiranih stranih gostiju. Uz stalni postav i Nalazište Hušnjakovo, sveukupno 30.290 posjetitelja je tijekom 2019. godine razgledalo nekoliko atraktivnih izložbi: “Savršenstvo evolucije: RAZOTKRIVANJE“ , “Svijet soli“ i “Zbirka, a ne zbrka“, koje su postavljene u staroj Kneippovoj zgradi te “Nositelji Oznake europske baštine“, koja je postavljena u vanjskom muzejskom prostoru.

120 godina

Kroz cijelu godinu se obilježavala i 120. godišnjica otkrića krapinskog pračovjeka, a među brojnim aktivnostima koje su organizirane, osobito je značajna izložba “120 godina krapinskog pračovjeka“, koja je postavljena u Prirodoslovnom muzeju u Dubrovniku, a koju je posjetilo 21.678 domaćih i stranih posjetitelja. U brojnim edukativnim programima, interaktivnim radionicama i igraonicama sudjelovala su 2602 posjetitelja. Uz brojne školske grupe koje su sudjelovale u radionicama kroz cijelu godinu, također su organizirani programi u koje su se uključili djeca i mladi iz lokalne zajednice. Uz već tradicionalne “Zimske radionice i igraonice“ i “Ljetnu geološku školu“, prošle je godine sa Školom za umjetnost, dizajn, grafiku i odjeću Zabok realiziran i program “S NEANDERTALCEM u umjetnosti i dizajnu“, u sklopu kojeg je postavljena i izložba u Gradskoj galeriji Zabok. Ostvarena je i suradnja sa zagrebačkim knjižnicama, pa su u Knjižnici Vrapče za djecu održane radionice i predavanje, a u Knjižnici Božidara Adžije postavljena izložba “Europa počinje u Krapini“ .

Modna revija

Uz 120. obljetnicu otkrića, koja je i službeno obilježena 23. kolovoza, kada je u suradnji s Turističkom zajednicom grada Krapine organiziran koncert Big banda Hrvatske liječničke komore te modna revija “Krapinski pračovjek“, u Muzeju su organizirane i brojna druga događanja i manifestacije, ostvarene su suradnje s udrugama, društvima i različitim ustanovama. Također, sukladno najnovijim znanstvenim otkrićima vezanima uz život krapinskih neandertalaca, krajem godine je nadopunjen i stalni postav Muzeja, koji će zasigurno i dalje privlačiti brojne turiste. Uspješni rezultati i ove lijepe brojke poticaj su za još produktivniju 2020. godinu, kada će Muzej krapinskih neandertalaca proslaviti 10 godina svoga rada te dočekati milijuntog posjetitelja.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.