Mješavina autobiografskih, esejističkih i dnevničkih opservacija
Izašla nova knjiga Božidara Brezinščaka Bagole – “Zdravica dobrosusjedstvu Hrvata i Slovenaca”

Poznati humski književnik Božidar Brezinščak Bagola izdao je novu knjigu pod nazivom “Zdravica dobrosusjedstvu Hrvata i Slovenaca”. Radi se o mješavini autobiografskih, esejističkih i dnevničkih opservacija u kojima realnost i književnost bivaju jedno te isto, pogotovo u času, kako stoji u recenziji, kada životne činjenice, komprimirane u hotimičnom ili nametnutom odbacivanju katoličke reverende, postaju dominantnije od bilo čega drugoga.

Knjiga je podijeljena na pet tematskih cjelina: dnevnički zapisi za vrijeme autorova studija u Ljubljani (1968. – 1970.), portreti poznatih Slovenaca (Franček Križnik, Anton Stres, Franc Rodé, Edvard Kocbek, Alojz Rebula, Janez Gradišnik), dnevnički zapisi o dobrosusjedstvu za vrijeme autorova obnašanja dužnosti općinskog načelnika pogranične općine Hum na Sutli (u tri mandata), zatim ogledi, pogledi i prosudbe te publicistički razgovori. Izdavač je Društvo hrvatskih književnika iz Zagreba, a urednik Antun Pavešković.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.