Župan Kolar i pregradski gradonačelnik Vešligaj obišli su Područnu školu Gorjakovo, koja bi ovog ljeta trebala biti energetski obnovljena
“Škola će uskoro dobiti novo krovište, stolariju i unutarnje uređenje – vjerujem da će početkom nove školske godine djeca krenuti u novouređenu školu”

Područnu školu Gorjakovo i novouređeno igralište u četvrtak je obišao krapinsko – zagorski župan Željko Kolar u društvu gradonačelnika Pregrade Marka Vešligaja, ravnateljice Osnovne škole Janka Leskovara Pregrada Zdravke Žiger i predsjednice Mjesnog odbora Gorjakovo Davorke Filipčić. Kolar je najavio da bi u ljeto trebala početi energetska obnova školske zgrade.

60 dana

– Škola u Gorjakovu će uskoro dobiti novo krovište, stolariju i unutarnje uređenje. Dokumentaciju imamo pripremljenu, vrijednost obnove je oko 550 eura po kvadratu, škola ima 87 kvadrata i procjena je da bi se u 60 dana to moglo napraviti. Vjerujem da će početkom nove školske godine djeca useliti u novouređenu školu te da se na jesen vidimo na otvorenju obnovljene škole – kazao je Kolar, dodavši kako je u protekle četiri godine u školski sustav na području Pregrade uloženo devet milijuna kuna.
Ravnateljica OŠ Zdravka Žiger rekla je kako Krapinsko – zagorska županija redovito ulaže sredstva, kako u matičnu školu u Pregradi, tako i u pet područnih škola.

– Kod Područne škole Benkovo obnovljeno je igralište, u područnim školama Kostel i Sopot promijenjena je stolarija, a u Stipernici je prije šest godina izgrađena nova škola. Veselimo se što će ove godine krenuti i obnova Područne škole Gorjakovo – istaknula je Žiger.

Zamjena parketa

Gradonačelnik Pregrade Marko Vešligaj također je zahvalio na dosadašnjoj pomoći Županije u obnovi škola.

– Drago mi je da smo se i kao Grad mogli uključiti u ove projekte. Uredili smo igrališta na području više mjesnih odbora, redovito potpomažemo osnovnoškolsko i srednjoškolsko obrazovanje i kroz stipendiranje učenika i studenata, ali i kroz financijsku potporu, recimo za zamjenu parketa u OŠ Janka Leskovara – rekao je Vešligaj.

Filipčić je istaknula kako su krajem prošle godine krenuli s rekonstrukcijom igrališta te su, uz inicijativu Grada i samih mještana, izgradili i nadstrešnicu.

– Posebno moram istaknuti da su se sami mještani intenzivno uključili te da su zapravo zajedničkim snagama izgradili nešto za boljitak i napredak zajednice – rekla je Filipčić.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.