Projekt koji se provodio u četiri faze, bio je vrijedan oko dva milijuna kuna
Završeno je uređenje parkirališta kod groblja u Loboru

Završeno je uređenje parkirališta kod mjesnog groblja u Loboru, koji je zbog zahtjevnog terena i klizišta, realiziran u četiri faze.
Kako je za Radio Zlatar rekla načelnica Ljubica Jembrih, u prvoj i drugoj su fazi izgrađeni potporni zidovi ispod mrtvačnice i iznad parkirališta, u trećoj je riješena odvodnja, a u četvrtoj asfaltiranje.
Tako je asfaltirano donje i gornje parkiralište te pristupne ceste, ukupne površine 3500 četvornih metara. Radi se o investiciji vrijednoj 520 tisuća kuna, a sredstva su dobivena od strane Ministarstva regionalnoj razvoja i fondova Europske unije. Ukupna vrijednost projekta je oko dva milijuna kuna. Izvođač radova bilo je poduzeće Colas iz Varaždina, a parkiralište sada ima 60 parkirnih mjesta.
Sanirano je i klizište iza mrtvačnice, a taj je projekt sufinanciran sredstvima Hrvatskih voda. Sada predstoji uređenje pristupnih staza na groblju i izgradnja spomenika poginulim loborskim braniteljima.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.