Ove nedjelje tradicionalno, 19. vozočašće jahača i konjskih zaprega iz Zlatar Bistrice u Mariju Bistricu
Prolazak jahača i zaprega glavnim marijabistričkim Trgom očekuje se oko 10 sati – slijede blagoslov, misa, pa zaslužena okrjepa

U organizaciji Županijske udruge uzgajivača konja Krapina i ove će se godine održati tradicionalno, 19. vozočašće jahača i konjskih zaprega iz Zlatar Bistrice u Mariju Bistricu. Kako je najavio predsjednik udruge Mirko Majsec, okupljanje je ove nedjelje kod željezničke stanice u Zlatar Bistrici od 7 sati, a oko 9.15 sati kreće se prema bistričkom Svetištu. Sudionici vozočašća će, kao i uvijek, proći središnjim marijabistričkim Trgom pape Ivana Pavla II. gdje će pozdraviti okupljene, a potom sudjelovati na misi u crkvi na otvorenom u 11 sati, uoči i za vrijeme koje će trajati i blagoslov jahača, zaprega i konja. Nakon mise bit će druženje i okrjepa za sudionike vozočašća, sve u skladu s epidemiološkim mjerama.

Inače, večer prije vozočašća, koncert će na Trgu pape Ivana Pavla II. održati klapa Šufit. Koncert počinje u 21 sat.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.