Teniski klub Zagorec Krapina prikazivanjem prigodnog dokumentarca proslavio 30. rođendan
“Jedna od naših želja je multifunkcionalna dvorana u Podgori, s barem jednim teniskim terenom”

Teniski klub Zagorec sa sjedištem u Podgori Krapinskoj postoji od 1992. godine i djeluje u sklopu Sportsko rekreacijskog centra, ove je godine Klub proslavio jubilarnu 30. godišnjicu svog postojanja koja je svečano obilježena u Krapini prikazivanjem dokumentarnog filma “Teniski klub Zagorec – Generacija 1992.” u režiji Zdenka Antonovića. 

Prvi predsjednik Teniskog kluba Zagorec Krapina Zvonimir Buconjić opisao je početke osnivanja kluba koji je prvo djelovao u sklopu Sportskog društva Zagorec, a kada se dovoljno proširio od njega se odvojio i postao samostalan.

– U početku smo morali sami vlastitim radom i sredstvima napraviti teren i stvoriti uvjete, a u kratkom vremenu imali smo oko 80, 90 članova što je bilo iznad očekivanja – rekao je Buconjić dodavši kako su u 30 godina imali dosta angažmana u uređenju teniskog centra, a vlastitim sredstvima i pomoći donatora i volontera uspjeli su formirati Klub kakav je danas.

Sportovi napreduju

Gradonačelnik Krapine Zoran Gregurović kazao je da sportovi u Krapini poput nogometa, rukometa, košarke i ostalih, napreduju.

– Drago mi je da i Teniski klub nastavlja svoju 30-godišnju tradiciju. Blizu sam sportskog centra i sjećam se kad su entuzijasti počeli graditi tenisko igralište. To je u ovom kraju bilo veliko postignuće. Čestitam im što su pokrenuli teniski klub. A čestitam i sadašnjem vodstvu teniskog kluba što nastavljaju uspješnu tradiciju – rekao je Gregurović i dodao da je Grad Krapina u proteklih nekoliko godina znatno uložio u sportsku infrastrukturu.

– Jedna od naših želja, osim ovih igrališta koja su sagrađena i centra koji se uređuje, da u budućnosti napravimo multifunkcionalnu dvoranu u okviru sportskog centra u Podgori gdje bi bio i barem jedan zatvoreni teniski teren. Znamo da takvog u našoj županiji nema. A tada bi tenis imao svjetliju budućnost – dodao je Gregurović.

Tajnik Teniskog kluba Zagorec Krapina Robert Jurman prisjetio se vremena kada su igrači kluba trenirali na jednom teniskom terenu, a sada imaju dva, no podsjetio je i na problem s kojim su suočeni.    

– Godinama su brojni zaljubljenici u tenis svoje iskustvo stjecali na jednom teniskom terenu, no to se promijenilo 2013. godine, kada smo uređivanjem i stavljanjem zemljane podloge osposobili i drugi teren. Sada tenisači imaju na raspolaganju dva zemljana terena s reflektorima te novu svlačionicu s tuševima i sanitarnim čvorom – rekao je Jurman, napominjući kako im je najveći problem to što su oba terena nenatkrivena pa se ne može trenirati zimi. 

– Nažalost, teško je postizati dobre rezultate kada više od pola godine niste u mogućnosti trenirati, bez kontinuiteta nema uspjeha. Ogromna je šteta, prvenstveno za našu djecu što preko zime nemaju gdje igrati tenis, pa se moraju snalaziti i odlaziti u Zagreb ili još dalje, a sve to stvara i velike troškove koje si velika većine ne može priuštiti – objasnio je Jurman te istaknuo kako im je upravo zbog toga sljedeći veliki cilj natkrivanje terena.

Broj članova od 2013. godine naovamo varira od 70-tak do sto članova, a klub je organizator jednog od najdugovječnijih sportskih događanja na području županije, Teniskog turnira “Jurica Mehun”.

– Svake godine u sklopu krapinskog Tjedna kajkavske kulture organiziramo turnir u čast čovjeku koji je puno napravio za tenis, pa će tako sljedeće godine biti 30 godina otkako se kontinuirano održava taj turnir i iznimno smo ponosni zbog toga – istaknuo je Jurman.

‘Sasvim slučajno’

Autor dokumentarnog filma Zdenko Antonović, inače dugogodišnji član Zagorca, otkrio nam je kako je prilikom pregledavanja starih, analogno snimljenih video materijala i njihovog prebacivanja u digitalni format naletio na uspomene iz 1992. godine, vezane uz Teniski klub Zagorec.

– Na prvu sam pomislio, kako ću složiti neki filmić koji ću pogledati s prijateljima, no kako se pročulo da slažem taj film, javilo mi se puno drugih ljudi koji su također imali neke snimke i fotografije iz tog perioda. Eto, iz svega toga nastao je ovaj dokumentarni film, a sve to se sasvim slučajno poklopilo s 30. godišnjicom osnivanja kluba, koji je registriran 18. ožujka 1992. – rekao je autor dokumentarnog filma Zdenko Antonović, ujedno i veliki zaljubljenik u putovanja kojem ovo nije prvi snimljeni film.

– Snimanje i montaža moj su hobi, a prvenstveno objavljujem putopise zanimljivih turističkih destinacija, kao što su Laos, Madagaskar, Bangladeš. Na taj način želim potaknuti ljude da počnu putovati, jer putovanja čovjeka mijenjaju na bolje – kazao je Antonović.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.