Strašna tragedija na Grobniku
Trkaći auto izletio sa staze, udario u ogradu i dvoje sudaca – muškarac preminuo 

Prvi dan međunarodne utrke Nagrada Hrvatske 2022 na Grobniku završio je strašnom tragedijom kada je prilikom izlijetanja trkaćeg automobila poginuo sudac.

Natjecateljski automobil je tijekom utrke punom brzinom udario u zaštitnu ogradu iza koje se nalazilo jedno od sudačkih mjesta. Vozilo je udarilo dvoje sudaca, muškarca i ženu. Muškarac je s teškim ozljedama prevezen u bolnicu, no nije preživio, dok je sutkinja lakše ozlijeđena, piše 24sata.

Utrka je odmah bila prekinuta, a očevidom će se otkriti i uzrok nesreće. 

– Tijekom natjecanja Nagrada Hrvatske 2022 na automotodromu Grobnik, tijekom utrke izdržljivosti koja se boduje za Prvenstvo centralno-europske zone, došlo je do izlijetanja natjecateljskog vozila sa staze i udara u zaštitnu ogradu na sudačkom mjestu. Hrvatski auto i karting savez hitno je postupio te je u postupku sazivanje istražnog povjerenstva koje će najhitnije utvrditi sve pojedinosti nesretnog slučaja i o tome u najkraćem roku obavijestiti sportsku javnost – priopćili su iz Hrvatskog automoto saveza.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.