Ljubav čovjeka prema životinji ponekad se doista ne može opisati riječima. To potvrđuje i prekrasna, ali i tužna priča s otoka Paga, odnosno OPG-a Fabijanić. Naime, njihova je ovca kojoj su dali ime Zgužvano uho, zalutala u brdo, pala i čitavu noć tamo ostala ležati potpuno sama.
Cijelu su priču podijelili na svojem Facebook profilu.
– Zgužvano uho, 15 godina, nije se vratila s paše. On je tražio satima. I našao, Bogu iza nogu. Kao i svi mi kad ostarimo, dama je mislila da je u snazi i da može, propinjala se na drvo, pala, zaplela u šiblje i tako provela noć. Ja sam dušu ispustila do gore i donijela lancune da je nekako prenesemo Nema šanse, bojim se visine, kamenje klizi i oštro je kao sam vrag. Pa je on napravio jedino što mu se činilo ispravno… Digao je u naručje i pravac pojata. Ja sam ka prava plačivagina, plazila za njima i plakala. Plakala jer ne znam hoće li Zgužvana preživjeti. Plakala jer znam koliko Perumuža bole leđa. I plakala od ponosa jer Peromuž ima toliko srce. Rekao je, da ako treba uginuti, uginuti će doma, ali bogami sama u kamenjaru neće – stoji u prvoj objavi o ovom događaju.
Ovca je toga dana ipak sretno stigla kući, na sigurno. Nekoliko dana kasnije, na Facebooku OPG-a je osvanula još jedna objava.
– Iskustvo nam kaže, da ništa od toga. Srce govori drugo. Dok god nije u bolovima, pokušavati ćemo. Jede, pije, burag radi ko veliki, srce isto. Masiramo joj noge, vježbamo kukove, malo se sama koprca i tako… Valjda će sve to uroditi nekim plodom – napisali su.
Na žalost, nakon par dana, vlasnici OPG-a Fabijanić su se oprostili od svoje voljene ovce.
– Gotovo. Adio Zgužvano Uho naše… I žao mi je – stajalo je u posljednjoj objavi.










