U uvezenom povrću iz Austrije pronađene krhotine stakla
RIZIK JE OZBILJAN: Pazite što jedete! 

U povrću uvezenom iz Austrije moguća je prisutnost krhotina stakla, izvijestio je europski centar za brzo uzbunjivanje u prometu hranom.  

Riječ je o crvenoj cikli porijeklom iz Austrije. Cikla je distribuirana na austrijsko i hrvatsko tržište, a neispravnost je uočio sam proizvođač koji je ispitivao kakvoću namirnice.  

Rizik je ozbiljan, kažu u europskom centru za uzbunjivanje. Zbog toga je izdano javno upozorenje, odnosno priopćenje za javnost kojim se obavještava o utvrđenoj nepravilnosti, piše Danica.  

Zasad nema službenih reakcija Hrvatske agencije za poljoprivredu i hranu. Za pretpostaviti je kako će se sporna austrijska cikla povući iz prodaje.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.