Ovo su vikend rekorderi
U Humu Zabočkom 33-godišnjak napuhao 2,15, u Gornjem Maclju vozač jurio 108 na sat

Tijekom pojačanog nadzora prometa proteklog vikenda na području koje sigurnosno pokriva Policijska uprava krapinsko – zagorska utvrđena su ukupno 132 prometna prekršaja i to 69 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila, 24 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu, 10 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, tri prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i 26 ostalih prekršaja u prometu.

– Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu utvrđena je u petak oko 20 sati u Humu Zabočkom, gdje je u kontroli prometa zaustavljen osobni automobil kojim je upravljao 33-godišnjak pod utjecajem alkohola od 2,15 promila. Također je utvrđeno kako je vozač upravljao vozilom za vrijeme izrečene zaštitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom i kod sebe nije imao vozačku niti osobnu iskaznicu – izvijestili su iz policije. 

Vozač je isključen iz prometa, određeno mu je zadržavanje u prostorijama policije do prestanka djelovanja opojnog sredstva-alkohola te je protiv njega podnijet optužni prijedlog s predloženom novčanom kaznom od 2600 eura i zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima ‘B’ kategorije u trajanju od šest mjeseci. 

– Najveća nepropisna brzina kretanja vozila utvrđena je u subotu na D1 u Gornjem Maclju od 108 km/h, na djelu ceste gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 60 km/h. Vozaču naplaćena novčana kazna – dodali su iz policije.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.