POVIJESNI USPJEH: Hrvatska prvi put ima dva skijaša među TOP 10 u slalomu

Sva trojica hrvatskih skijaša na prvom slalomu sezone Svjetskog kupa u finskom Leviju ušla su u drugu vožnju i osvojila prve ovosezonske bodove, a Samuel Kolega i Filip Zubčić ugurali su se među najboljih deset. Nikad prije Hrvatska nije imala dvojicu slalomaša s tako visokim plasmanom u utrci Svjetskog kupa, piše Index.

Zubčić je u prvoj vožnji bio 14., a u drugoj po prolasku u cilj nakratko preuzeo vrh i završio deseti. Kolega je imao skoro pola sekunde prednosti na devetome mjestu, ali je izgubio sve osim jedne jedine stotinke i završio ipak ispred Zubčića, zadržavši na kraju plasman iz prve vožnje – deveto mjesto. Rodeš je dugo strepio oko ulaska u drugu vožnju, u koju se naposljetku plasirao kao 29., a konačni je plasman popravio za tri pozicije i završio 26.

Pobijedio je Francuz Clement Noel s vremenom 1:53.98 ispred Norvežanina Henrika Kristoffersena (+0.80) i Švicarca Loica Meillarda (+0.95). Kolega je zaostao 1.77, Zubčić 1.78, a Rodeš 3.81 sekundu za pobjednikom. Samuelu Kolegi i Istoku Rodešu ovo je bila prva utrka sezone, dok je Zubčić nastupio na veleslalomu u Söldenu, ali je nakon odličnog drugog mjesta u prvoj vožnji u drugoj izletio sa staze i ostao bez plasmana. Kolega je osvojio 29 bodova, Zubčić 26, a Kolega pet.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.