Tijekom proteklog produženog vikenda, na području Policijske uprave krapinsko – zagorske provedena je preventivno – represivna akcija pojačanog nadzora vozila i vozača.
Utvrđeno je ukupno 185 prometnih prekršaja i to:
- 133 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila
- devet prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa u vozilu
- šest prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola
- dva prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje
- 35 ostalih prekršaja u prometu
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu utvrđena je u petak oko 21:55 u Zlataru, gdje je prilikom nadzora prometa zaustavljen osobni automobil kojim je upravljao 44-godišnjak, ne koristeći sigurnosni pojas za vrijeme vožnje, za vrijeme dok mu je vozačka dozvola poništena zbog prikupljenih negativnih prekršajnih bodova i pod utjecajem alkohola od 1,26 promila. Zbog počinjenih prekršaja iz članka 199., članka 286. i članka 163. 8 Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv 44-godišnjaka slijedi prekršajni nalog s novčanom kaznom od 1980 eura i zabranom upravljanja vozilima B kategorije u trajanju od šest mjeseci.
Najveća nepropisna brzina kretanja vozila utvrđena je također u petak, oko 17:30 u Risvici, od 94 km/h na dijelu ceste gdje je brzina prometnim znakom ograničena na 50 km/h.









