A plaće im rasle 180 eura
POLA MILIJUNA LITARA DNEVNO: Poznata zagrebačka pivovara ostvarila najveći profit u povijesti

Zagrebačka pivovara lani je ostvarila povijesno najbolje poslovne rezultate, piše Danica.

Popularna Žuja još jednom je rasturila: prihodi su iznosili 220 milijuna eura i bili su veći za 11 posto, a profit 45 milijuna eura uz rast od čak 29 posto. I jedna i druga brojka su povijesni rekord. U proteklih pet poslovnih godina Zagrebačka pivovara ostvarila je čistu kumulativnu dobit od čak 175 milijuna eura.

Dobit proteklih godina uglavnom u cijelosti isplaćuje vlasniku pivovare, tvrtki Cervesia Zagreb koja je pak u vlasništvu češkog Staropramena, a koji je dio moćne američke pivarske kompanije Molson Coors.

Pivovara u prosjeku prodaje više od pola milijuna litara piva svaki dan. Prema podacima AC Nielsena, Zagrebačka pivovara je u Hrvatskoj tržišni lider s udjelom od 40-ak posto.

Lani je Zagrebačka pivovara imala oko 590 zaposlenih čija je prosječna neto plaća iznosila oko 2230 eura. To je u prosjeku oko 180 eura više nego prije dvije godine.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike