Počinio je niz prekršaja
MANIJAK ZA VOLANOM: Usred bijela dana izazvao nesreću pa nakon toga divljao u bolnici

Vozač (47), višestruki počinitelj prometnih prekršaja, uhićen je i zadržan u zatvoru nakon što je u četvrtak bez vozačke dozvole i bez pojasa u Zagrebu skrivio prometnu nesreću, odbio alkotest i izazvao incident u bolnici.

Sve se odigralo u oko 11:50 u Prečkom, kada je 47-godišnjak, unatoč zabrani upravljanja vozilima B kategorije, upravljao osobnim automobilom bez vezivanja sigurnosnog pojasa. Vozeći Ulicom Ivana Matetića Ronjgova, skrenuo je u Ulicu Svilkovići, ali zbog neprilagođene brzine izgubio je nadzor nad vozilom i prešao u suprotni trak, gdje je prednjim dijelom automobila naletio na vozilo kojim je upravljao 33-godišnjak.

Vozač (47) je lakše ozlijeđen i prevezen u Kliničku bolnicu Sveti Duh, no tamo je dodatno narušio red vikanjem. Na upozorenja i naredbe policijskih službenika da prestane s navedenim ponašanjem se oglušio, zbog čega su policijski službenici nad njim uporabili sredstva prisile – tjelesnu snagu i sredstva za vezivanje. Odbio je i alkotest te davanje uzoraka krvi i urina radi utvrđivanja prisutnosti alkohola i droga.

Nakon liječničke obrade uhićen je i priveden na prekršajni sud. Zbog višestrukog kršenja prometnih propisa, policija je predložila kaznu zatvora od 60 dana te produljenje zabrane upravljanja vozilima B kategorije na 12 mjeseci. Sud mu je rješenjem odredio zadržavanje u zatvoru do 15 dana, a postupak se nastavlja.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.