Auto klub ‘DELTA SPORT’ iz Zagreba, u suradnji s Krapinsko – zagorskom županijom te Općinama Kumrovec, Tuhelj i Zagorska Sela, ovog vikenda organizira ’14. MOTUL Rally Kumrovec 2025.’. Tako su za danas pripremljene mnoge utrke čiji raspored možete pogledati OVDJE.
Župan Krapinsko – zagorske županije Željko Kolar istaknuo je zadovoljstvo ovogodišnjim odazivom te je otkrio što možemo očekivati u narednom periodu od auto sportova na području županije.
– Spektakl u svakom smislu riječi i fantastična najava RC – a i vjerujem da je to još jedan od razloga što je tako veliki odaziv. Veselimo se ovoj utrci, veselimo se RC – u, veselimo se što je za slijedeću godinu i onu iza dogovoren ponovno WRC ovdje u Kumrovcu – rekao je Kolar te čestitao svima iz auto kluba Delta sport i ostalima koji su sudjelovali u organizaciji i samoj promociji auto sporta.

Načelnik Općine Kumrovec Robert Šplajt također je zadovoljan odazivom sudionika i publike te je istaknuo važnost održavanja Rallya u Kumrovcu.
– Općina Kumrovec zadnjih godina ima puno manifestacija i na neki način promovira i ovaj rally jer ovaj naš rally je doprinio da nam dođe WRC u Hrvatsku i da jedno finale posjeti 50 tisuća ljudi ovdje u Kumrovcu kad je WRC tako da puno znači ovo za turizam ne samo Kumrovca nego i naše turističke destinacije pa i same Krapinsko – zagorske županije – rekao je Šplajt i dodao kako će puno inzistirati na ovakvim manifestacijama te je pozvao sve da se pridruže dobroj zabavi u Kumrovcu.

Predsjednik auto kluba ‘Delta sport’ i tajnik natjecanja 14. Motul Rally Kumrovec Dino Deljkić istaknuo je kvalitetu zagorskih cesta za ovakva događanja.
– Odlične su ceste i podneblje je odlično. Hrvatsko Zagorje je fantastična regija za ovakva okupljanja. Možemo reći da je ovdje jedno 300, 400 sudionika došlo danas u Hrvatsko Zagorje. Znamo, u Hrvatskoj su nam ceste i autoceste odlične za ta prebacivanja, a ove lokalne ceste su nam idealne za ovakva takmičenja – rekao je Deljkić te dodao:
– 14 godina smo mi ovdje u Hrvatskom Zagorju. Odlična suradnja s Krapinsko – zagorskom županijom i sa svim institucijama i sa svim općinama kroz ovo područje koje prolazi. Prvih godina smo bili samo u Kumrovcu, Općini Kumrovec i Zagorska Sela, a onda smo to proširili na Desinić, na Tuhelj, evo ove godine smo proširili na Klanjec i Veliko Trgovišće – zaključio je predsjednik auto kluba ‘Delta sport’ te istaknuo kako bez potpore lokalne zajednice sigurno ne bi bilo ovakve manifestacije.

Na ovogodišnjem natjecanju sudjeluje čak 96 ekipa iz 11 europskih zemalja, a čeka ih 8 zahtjevnih brzinskih ispita na ukupno 98,21 kilometara staze.






















































