Ovaj je tjedan u Hrvatskoj u prvi razred osnovne škole krenulo oko 36 tisuća učenika. U Stubičkim je Toplicama 26 prvašića.
Ravnateljica OŠ Vladimir Bosnar, Brigitte Gmaz, i načelnik Stubaka Josip Beljak srdačno su pozdravili učenike s velikim torbama na leđima i njihove jednako uzbuđene roditelje. Objasnili su im da će u školi učiti, pisati, računati, pjevati, crtati, ali i dobro se zabavljati te se ugodno osjećati. O tome će se pobrinuti učitelji, stručni suradnici i svi djelatnici škole.


Za veselu dobrodošlicu pobrinulo se Društvo ‘Naša djeca’ Stubičke Toplice koje je za sve prvašiće i učenike razredne nastave organiziralo predstavu ‘Priča za pet uz Šareni svijet’. Bilo je tu mnogo plesa i pjesme. Nakon predstave, razrednice 1. a i 1. b razreda, Monika Barić i Mirna Domitrek Avirović, pozvale su svoje učenike te su se zajedno uputili u učionice.
Na klupama su ih dočekali udžbenici, radne bilježnice, likovne mape i svi dodatni materijali, a kao šlag na tortu, slikovnica ‘Ljubav’ Andree Petrlik Huseinović. Autorica je svakome učeniku osobno potpisala knjigu, dok je načelnik Beljak svoje dobre želje zapisao na 26 njezinih razglednica. Kako je ravnateljica Gmaz naglasila, to će ostati poseban pečat u dječjim spomenarima.












