Ovo je pet najistaknutijih tema
Najavljena 3. sjednica Županijske skupštine Varaždinske županije 

Treća po redu sjednica Županijske skupštine Varaždinske županije održat će se u srijedu, 15. listopada, s početkom u 9 sati u Županijskoj palači u Varaždinu, a o dnevnom redu i temama o kojima će raspravljati županijski vijećnici, govorio je na današnjoj konferenciji za medije predsjednik Županijske skupštine Krunoslav Lukačić. Uz njega, konferenciji je nazočila i Renata Skoko, pročelnica Upravnog odjela za poslove Skupštine i župana

Kako je istaknuo predsjednik Skupštine, na predstojećoj sjednici naći će se 23 točke dnevnog reda, a izdvojio je pet koje izravno utječu na razvoj županije i kvalitetu života građana.

– Prva skupina točaka odnosi se na proračunske dokumente Varaždinske županije. Polugodišnji izvještaj o izvršenju Proračuna pokazuje da je do sredine godine ostvareno 108 milijuna eura, odnosno 42 posto plana, što potvrđuje stabilnost i odgovorno upravljanje financijama. Pred vijećnicima će biti i Prijedlog I. izmjena i dopuna Proračuna, kojim se ukupni iznos povećava s 256 na 265 milijuna eura, kako bi se osigurala daljnja realizacija projekata u obrazovanju, zdravstvu, prometu i drugim područjima. Također, predlaže se izmjena Programa javnih potreba u sportu, kojom se povećava sufinanciranje Sportske zajednice za 40.000 eura, radi podrške centrima izvrsnosti za atletiku i žensku odbojku, projektima koji su postali prepoznatljiv simbol ulaganja u znanje i mlade. Danas imamo 16 centara izvrsnosti i pet strukovnih centara u kojima 739 učenika i 144 mentora svakog tjedna pomiču granice mogućeg. Oni su lice budućnosti Varaždinske županije i dokaz da škola može biti mjesto inspiracije. Zato s ponosom mogu reći da dokle god ulažemo u znanje, Varaždinska županija neće tražiti svoju budućnost, ona će je stvarati – najavio je Lukačić, pa nastavio:

– Druga važna točka odnosi se na davanje suglasnosti Doma zdravlja Varaždinske županije za raspolaganje nekretninama, čime se otvara put projektu izgradnje deniveliranog prolaza u Ulici Frana Supila i dugo očekivanom rješavanju problema Kućanske rampe. Treća točka predviđa izmjenu odluke o zaduživanju Specijalne bolnice za medicinsku rehabilitaciju Varaždinske Toplice radi produženja roka korištenja kredita do 30. travnja 2026. godine. Time se osigurava nesmetano dovršenje projekta “Unaprjeđenje kvalitete smještaja i sadržaja hotela Minerva“, jednog od najvažnijih ulaganja u zdravstveni turizam sjeverne Hrvatske. Na sjednici će biti predstavljena i Socijalno-demografska studija Varaždinske županije, koja daje temelj za planiranje budućih razvojnih politika, te izmjena odluke o osnivanju trgovačkog društva Bukotermal d.o.o., kojom se povećava temeljni kapital društva za 776.400 eura radi novih hidrodinamičkih mjerenja i dodatne valorizacije geotermalnog potencijala županije – dodao je Lukačić te zaključio kako su vijećnici Županijske skupštine ovdje kako bi građanima Varaždinske županije osigurali bolje uvjete rada i življenja kroz razvojne, socijalne i društvene projekte te je izrazio nadu kako će se i na ovoj sjednici nastaviti  dalje u tom smjeru.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.