Dječji advent 13. prosinca i veliki adventski program 20. prosinca
NAJBOLJI U HRVATSKOJ: Advent na Voći donosi dvostruku božićnu čaroliju!

Donja Voća i ove će godine zasjati u posebnom blagdanskom ozračju. Advent na Voći, u organizaciji Općine Donja Voća, donosi dva dana ispunjena toplinom, glazbom i nezaboravnim obiteljskim druženjem, uz niz popratnih adventskih događanja tijekom prosinca.

Paljenje adventskih svjećica – svake nedjelje

Kroz cijeli advent, svake nedjelje nakon svete mise, održat će se tradicionalno paljenje adventskih svjećica. Ovo lijepo okupljanje unosi dodatnu toplinu u zajednicu i simbolično nas vodi prema najradosnijem dobu godine.

Dječji advent – subota, 13. prosinca 2025.

Najmlađe očekuje bogat i razigran program uz nastup učenika OŠ A. K. Miošića Donja Voća, dolazak Moto Mrazova s prigodnim poklonima, zabavne animacije, oslikavanje lica i puno blagdanske čarolije. Uz raznoliku gastro ponudu za djecu i odrasle, cijela će obitelj moći uživati u veselom adventskom druženju.

Advent na Voći – subota, 20. prosinca 2025.

Glavni adventski dan donosi dolazak Djeda Mraza, čitanje najljepših dječjih pisama, proglašenje i nagrađivanje najboljih autora pisama te prigodne poklone za sve mališane. Posjetitelje očekuje bogat ugostiteljski i zabavni program, uz mirise domaćih delicija i zvuke blagdanske glazbe.

Sandučić za pisma Djeda Božićnjaka

Od 2. prosinca započelo je zaprimanje pisama za Djeda Božićnjaka. Sva djeca mogu svoje pismo ubaciti u posebno uređeni sandučić koji se nalazi u čarobno ukrašenom kutku ispred općinske zgrade.

Humanitarna nota adventa

Kao i svake godine, pripremaju se prehrambeni paketi za najpotrebitije. Do kraja mjeseca bit će podijeljeno više od 50 paketa kako bi blagdani svima donijeli toplinu i radost.

A ove godine postoji i poseban razlog više da posjetite Voću – prošlogodišnji Advent na Voći proglašen je najboljim adventom u Hrvatskoj u kategoriji općina, prema izboru portala gradonačelnik.hr.

– Dođite i sami otkrijte zašto je naš advent najbolji – čeka vas čarolija koju ne želite propustiti – pozivaju iz Općine!

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike