Zabrinjavajući incident
Policija oduzela poluautomatsku i automatsku pušku muškarcu iz Međimurja

Zbog nezakonitog posjedovanja poluautomatske puške i pripadajućeg streljiva, 33-godišnjak iz Piškorovca kažnjen je novčanom kaznom od 1320 eura, dok će zbog posjedovanja zabranjenog automatskog oružja protiv njega biti podnijeta kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.

U utorak, 2. prosinca u 8:12 sati, policajci u Piškorovcu zatekli su 33-godišnjaka u posjedu poluautomatske puške marke “Crvena Zastava” kalibra 7,62 mm, u kojoj se nalazilo streljivo. Puška i streljivo su oduzeti, a muškarac je kažnjen zbog prekršaja iz Zakona o nabavi i posjedovanju oružja građana.

Tijekom kriminalističkog istraživanja, 33-godišnjak je predao i automatsku pušku marke “Crvena Zastava” (M72) kalibra 7,62 mm, vatreno oružje A kategorije čije je posjedovanje građanima zabranjeno. Automatska puška je također oduzeta, a protiv muškarca će biti podnijeta kaznena prijava za nedozvoljeno posjedovanje, izradu i nabavljanje oružja i eksplozivnih tvari.

Policija upozorava građane da posjedovanje vatrenog oružja bez dozvole predstavlja ozbiljan prekršaj i kazneno djelo, te da će svi počinitelji biti sankcionirani prema zakonskim propisima.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.