Osnovna škola Petrijanec bila je domaćin edukativno-sportskog programa ”Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet“, koji se provodi u sklopu Plazma Sportskih igara mladih, najveće sportsko-amaterske manifestacije u Europi koja ove godine obilježava 30 godina održavanja.
Učenike i goste pozdravila je ravnateljica škole Valerija Đurasek, istaknuvši kako je škola već gotovo dva desetljeća prepoznata kao sportska i eko škola. U ime organizatora, David Burburan naglasio je važnost povezivanja sporta i edukacije o očuvanju okoliša te zahvalio školi i Općini Petrijanec na podršci. Dodao je kako se u jubilarnoj sezoni Igara očekuje sudjelovanje više od 140.000 djece i mladih diljem Hrvatske.
Program Zero Waste provodi se petu godinu zaredom u svim hrvatskim županijama, a djeci kroz sport i igru približava teme održivog razvoja i pravilnog razvrstavanja otpada. Nakon edukativnog dijela, učenici su se natjecali na Zelenom SIM poligonu.
Podršku događanju dao je i načelnik Općine Petrijanec Željko Posavec, koji je istaknuo kako Zero Waste program prvi put dolazi u ovu školu te da će se i ove godine u općini održavati više sportskih natjecanja u sklopu Igara.
– PPod pokroviteljstvom Općine Petrijanec, “Zero Waste” program po prvi put dolazi u našu školu. Nakon što smo prošle godine ugostili završnicu Coca-Cola Cupa u malom noogmetu na SRC-u u Majerju, novom sportsko-rekreacijskom centru izgrađenom baš za mlade, sada mi je posebno zadovoljstvo da smo otvorili “Zero Waste – Budi dio igre – Čuvajmo naš planet”, a nastavljamo s natjecanjem u graničaru i Coca-Cola Cup-u. Kroz druženje, igru i sport učiti ćete o pravilnom odvajanju otpada te provjeriti svoju sportsku spremu. Ove godine, uz Coca-Cola Cup, u našoj će se općini održati i natjecanja u drugim sportskim disciplinama u sklopu Igara. Želim vam da uživate i dostojno predstavljate našu općinu na ovoj sportskom manifestaciji – poručio je načelnik.
Plamen Plazma Sportskih igara mladih u OŠ Petrijanec donio je nogometaš NK Orač Petrijanec Petar Zrinski, a zapaljen je uz himnu Igara „Snaga života“.
Najuspješnija ekipa na Zelenom SIM poligonu bili su Brzići (Dominik Golubić, Aleksandar Moravec, Melani Hrnčić i Sara Šantalab), dok je program nastavljen turnirom u malom nogometu za godište 2011. i mlađe, u sklopu Coca-Cola Cupa.
Plazma Sportske igre mladih omogućuju djeci i mladima besplatno sudjelovanje u brojnim sportskim disciplinama, a prijave su otvorene na www.igremladih.hr.








