Na nedavnoj svečanosti proglašenja najbolji sportaša i sportašica Grada Donje Stubice za najboljeg sportaša proglašen je Marko Bulek i Helena Beljak, oboje članovi Savate kluba Stubica dok je njihova članica Ana Peštaj – Trajkov uz članicu Sportskog društva Metalis Nadju Gudan proglašena najperspektivnijom mladom sportašicom.
Ovako dobri rezultati članova Savate kluba Stubica ne iznenađuju s obzirom na to da je iza kluba vrlo uspješna 2025. godina. Naime, postignuti su vrhunski rezultati na domaćim i inozemnim nastupima a kako ih je podosta izdvojit ćemo najbolje.
Osvojene su dvije bronce na prvenstvu Europe, koje su kao reprezentativci Hrvatske osvojili Helena Beljak do 48 kg i Marko Bulek do 60 kg.; osvojene su i dvije bronce na prvenstvu Svijeta – Ana Peštaj-Trajkov do 48 kg (Taškent-Uzbekistan) i Marko Bulek do 60 kg.(Plovdiv, Bugarska), Ana, Helena i Marko pozvani su od izbornika reprezentacije Filipa Vujića (assaut) i Predraga Šimuneca (combat). Na Svjetskom cupu za klubove u Austriji osvojeno je šest zlata, tri srebra i četiri bronce na kojem treba izdvojiti Marka Buleka, koji je imao tri pobjede, s tim da je zadnje dvije ostvario ozlijeđen – slomljeni prst.
Savate klub Stubica ima vrhunske sportaše druge i treće kategorije, te četiri sportaša prve kategorije verificirane od HOO. Jedina su sportska udruga u povijesti Stubičkog sporta koja ima tako visoko rangirane sportaše.
Na kraju da spomenemo da su na svečanosti nagrade primili kao najperspektivniji mladi sportaši Petar Grden, Stolnoteniski klub Stubica i Vid Brdar, Sportsko društvo Stubica. Najbolji klub je Stolnoteniski klub Stubica. Priznanja im je na prigodnoj svečanosti uručio gradonačelnik Donje Stubice Nikola Gospočić.








