Prekrasna obljetnica
KONJŠČINA: Bračni parovi proslavili dijamantne i zlatne pirove

Proteklog vikenda u Konjščini su se slavili ljubav, zajedništvo i sreća jer se ususret Valentinovu održao jedan prekrasan susret u kojem su bračni parovi proslavili svoje dijamantne i zlatne pirove. Proslavu je organizirala Udruga umirovljenika Konjščina, ogranci Budinščina i Hrašćina, a na proslavi im se pridružila i Udruga umirovljenika Bedenica.

Praznik ljubavi u zajedničkom veselju proslavila su četiri para, i to dijamantni pir, 60 godina braka obilježili su Ivan i Ljerka Marković iz Udruge umirovljenika Bedenica, a zlatni pir i 50 godina braka slavili su Ivan i Ljubica Fumić, Ivan i Barica Horvat, Branko i Božena Kralj te Vjekoslav i Ljerka Sović iz Udruge umirovljenika Konjščina. Zlatni pir je sa suprugom Vjekoslavom proslavila i Ljerka Sović, koja je ujedno i potpredsjednica Općinskog vijeća Općine Konjščina. Rekla je kako je proslava za sve parove bila iznimno lijepa i dirljiva.

– Svi su se razveselili, družili i plesali jer nam je glazba bila odlična, a svirali su se zagorski ‘evergreeni’ i bilo je zaista lijepo. Podršku su nam dale i naše općine Konjščina, Budinščina i Hrašćina te su nam načelnica Anita Curiš Krok, načelnik Franjo Jagić i načelnik Branko Tukač za naše velike obljetnice poklonili i cvijeće, bombonijere te vino, a imali smo i zajedničku tortu – rekla je zadovoljno Sović.

Dodala je kako je njihova udruga umirovljenika izuzetno aktivna i ponosi se s velikim brojem članova jer ih je već ove godine upisano 30 novih.

– Imamo puno aktivnosti, vježbe i razne susrete. Svaki mjesec imamo neki izlet, posjet kazalištu i slično i iznimno nas vesele ta druženja – istaknula je Sović.

Proslavi su prisustvovali i saborska zastupnica te načelnica Općine Konjščina Anita Curiš Krok i načelnik Općine Budinščina Franjo Jagić. Načelnica Curiš Krok tom je prilikom rekla kako joj je bila iznimna čast što je mogla prisustvovati zlatnom i dijamantnom piru dragih sugrađana.

– Sve nas iznimno veseli što su toliko godina zajedno, u ljubavi i zajedništvu i želim im još mnogo ljubavi, sreće, zdravlja i razumijevanja, a ovakvu proslavu su itekako zaslužili – kazala je Curiš Krok i dodala kako je na veselom slavlju imala prilike čuti kako su izgledale nekadašnje svadbe, kakve su bile haljine za mladenke prije 50 godina, kako se spremala zabava za svatove, što se pripremalo od kolača i jela te kako su se provodili prva bračna noć i medeni mjesec.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike