Sigurnije okruženje za najmlađe
Dva važna projekta za bolju kvalitetu života: Vinici odobreno 75.600 eura za igrališta i prometnu sigurnost

Aktivnim zalaganjem Jedinstvenog upravnog odjela i načelnika dr.sc. Branimira Štimca, prof., Općina Vinica uspješno je osigurala ukupno 75.600 eura bespovratnih sredstava kroz dva ključna projekta usmjerena na unapređenje lokalne i komunalne infrastrukture za najmlađe mještane.  

Ova značajna financijska potpora omogućit će uređenje Školske ulice u Gornjem Ladanju te opremanje dječjih igrališta, čime se izravno podiže sigurnost i kvaliteta života na području općine. 

Prva potpora u iznosu od 35.000 eura ostvarena je prijavom projekta na natječaj  “Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu“. 

Drugi odobreni projekt sufinancira Ministarstvo prostornoga uređenja, graditeljstva i državne imovine u maksimalnom iznosu od 40.600 eura, a usmjeren je na  komunalno uređenje Školske ulice u Gornjem Ladanju

Kada su u pitanju sigurnost i kvaliteta života naših najmlađih, prioritet je stavljen na Školsku ulicu u Gornjem Ladanju, koja prolazi pokraj područne škole. Komunalnim uređenjem ove ulice znatno će se povećati sigurnost djece na njihovom svakodnevnom putu prema školi i povratku kući, što je od posebne važnosti za sve roditelje i mještane Gornjeg Ladanja

S druge strane, dio sredstava iskoristit će se za dodatno opremanje već postojećeg, moderno uređenog Sportskog centra. Taj centar već sada svakodnevno okuplja brojne sportaše i rekreativce, a postavljanje novih igrala privući će i mlađu djecu te njihove roditelje na još kvalitetnije provođenje slobodnog vremena na otvorenom.  

Zadovoljstvo ostvarenim rezultatima i privlačenjem značajnih izvanproračunskih sredstava istaknuo je načelnik Općine Vinica, dr.sc. Branimir Štimec, prof.: 

– Ukupan iznos bespovratnih sredstava od 75.600 eura donijet će još veću sigurnost i kvalitetniji život naših najmanjih sumještana. Komunalnim uređenjem Školske ulice u Gornjem Ladanju rješavamo važno pitanje sigurnosti oko područne škole, dok novim igralima dodatno obogaćujemo naš sportski centar. Svakako moram izdvojiti i pohvaliti zajednički rad s Jedinstvenim upravnim odjelom Općine Vinica. Ovo je još jedan dokaz predanog rada, truda i zalaganja za razvoj naše općine na svim razinama – poručio je načelnik. 

Radovi na komunalnom uređenju Školske ulice i opremanju igrališta započet će, sukladno procedurama i planiranoj dinamici projekata. 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.