Doznajte u subotu, 22. kolovoza, u Trakošćanu
Kako je jedan brak utjecao na promjenu vlasništva nad dvorcima Klenovnik i Trakošćan?

GOOGLE VIJESTI Dodaj Zagorje International u omiljene izvore

Godine 1645. brak istaknutog Nikole VII. Zrinskog i Euzebije Drašković doveo je do kratkotrajne promjene vlasništva nad Trakošćanom i Klenovnikom, koji su tada ušli u posjed obitelji Zrinski.

Što se zapravo događalo u Trakošćanu i Klenovniku između 1645. i 1651. godine? I kakvu je ulogu u toj priči imao Nikola VII. Zrinski?

Odgovore donosi prof. dr. sc. Hrvoje Petrić na predavanju pod nazivom “Draškovići i Nikola VII. Zrinski: Trakošćan i Klenovnik 1645. – 1651.”, koje će se održati u subotu, 22. kolovoza s početkom u 18 sati u polivalentnoj dvorani dvorca Trakošćan!

Na predavanju će biti predstavljene najnovije spoznaje proizašle iz dugogodišnjeg istraživanja profesora Hrvoja Petrića, a ulaz na predavanje je besplatan.

Inače, prof. dr. sc. Hrvoje Petrić redoviti je profesor na Odsjeku za povijest Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te član suradnik Razreda za društvene znanosti HAZU-a. Njegov bogati znanstveni opus ove je godine nadopunjen monografijom “Nikola VII. Zrinski [Čakovečki, 1620. – 1664.]: Snovi prekinuti u lovu na vepra”, koja donosi nove spoznaje o hrvatskoj povijesti ranoga novog vijeka.

– Vidimo se u Trakošćanu – pozivaju organizatori! 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.