"Plavo srce za pogođene požarima"
Velika gesta Dinama za Dalmaciju: Dio prihoda od utakmice ide ljudima pogođenima požarima

GOOGLE VIJESTI Dodaj Zagorje International u omiljene izvore

GNK Dinamo i klupska zaklada Nema predaje odlučili su dio prihoda od utakmice play-offa Lige prvaka protiv norveškog Vikinga donirati za pomoć ljudima na područjima najteže pogođenima požarima u Dalmaciji.

Utakmica se igra u utorak na Maksimiru, a Dinamo je akciju nazvao “Plavo srce za pogođene požarima“. Zagrebački klub pritom je uputio podršku vatrogascima, pripadnicima žurnih službi, volonterima i svim stanovnicima područja pogođenih požarima.

– Dok su naše misli i osjećaj zahvalnosti uz hrabre vatrogasce koji se neumorno bore s požarima u Dalmaciji, kao i uz sve ljude koji su njima pogođeni, GNK Dinamo i Dinamova zaklada Nema predaje odlučili su pomoći – objavio je klub.

Dio prihoda od utakmice protiv Vikinga bit će usmjeren stradalima, a Dinamo je pozvao svoje članove i navijače da dolaskom na Maksimir sudjeluju u akciji pomoći.

– Pozivamo sve članove i navijače da u utorak ispune Maksimir, pruže podršku našoj momčadi i svojim dolaskom budu dio ove zajedničke, plave geste solidarnosti i pomoći onima kojima je ona sada najpotrebnija – poručili su iz Dinama.

Klub je na kraju još jednom zahvalio svima koji sudjeluju u gašenju požara i zaštiti ljudi, domova i prirode te izrazio podršku stanovnicima područja pogođenih vatrenom stihijom.

Utakmica Dinama i Vikinga tako će, osim sportskog značaja i borbe za plasman u Ligu prvaka, imati i humanitarnu dimenziju.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.