POČELO JE "LJETO U MARIJI BISTRICI": Održana tradicionalna Biciklijada "4 kapelice"
Nakon mise i blagoslova, osamdesetak biciklista se uputilo na vožnju rutom dugačkom 14,6 kilometara

Kao prvo događanje u okviru velike manifestacije “Ljeto u Mariji Bistrici”, prošle je nedjelje održana tradicionalna Biciklijada “4 kapelice”.
Ona se organizira od 2014. godine, a prije tri godine upotpunjena je i suradnjom sa Svetištem Majke Božje Bistričke te hodočašćem biciklista. Tako je na prostoru crkve na otvorenom bl. Alojzija Stepinca misu u 9 sati predslavio preč. Domagoj Matošević, rektor Svetišta, koji je i blagoslovio bicikliste i bicikle.
Nakon uplate kotizacije, sudionici biciklijade su krenuli na rutu dugu 14,6 kilometara, koja prolazi kraj kapelice sv. Ladislava u Podgorju Bistričkom, kapele sv. Marije Magdalene u Humu Bistričkom, kapelice sv. Roka u Podgrađu i kapelice na Vinskom Vrhu.
Uz stajanja za osvježenje kod kapelice sv. Marije Magdalene, sv. Roka i na Vinskom Vrhu, završetak biciklijade bio je kod Hotela “Kaj”, gdje je bio osiguran ručak za sudionike.
Ovom na trenutke zahtjevnom rutom uputilo se ove godine 80-ak biciklista. Turističkoj zajednici općine Marija Bistrica u organizaciji su pripomogli i Gradsko društvo Crvenog križa Donja Stubica te Vatrogasna zajednice općine Marija Bistrica.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.