Za misiju je bilo 97 zastupnika, a 10 ih je protiv
Plenković nije uspio skupiti 101 glas: Zastupnici odlučili da Hrvatska na svom području neće obučavati ukrajinske vojnike

Saborski zastupnici odlučili su da Hrvatska neće na svom području obučavati ukrajinske vojnike. Za tu odluku nije glasala potrebna dvotrećinska većina od 101 zastupnika, piše Jutarnji list. Za misiju bilo je 97 zastupnika, a 10 protiv.

Naime, nakon dva tjedna konzultacija vladajući nisu uspjeli sakupiti potrebnu dvotrećinsku većinu, odnosno 101 glas za donošenje Odluke o sudjelovanju pripadnika Oružanih snaga RH u misiji EU za vojnu pomoć za potporu Ukrajini – EUMAM. Sudjelovanje Hrvatske u misiji EUMAM uključivalo bi dolazak do stotinjak ukrajinskih vojnika na obuku u Hrvatsku u rotacijama tijekom dvije godine.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.