U Konjščini održano 3. kolo Zagorske endurance lige i finale lige
Ukupni pobjednik je Martin Škreb iz Konjščine i njegov konj Habib

U nedjelju je u Konjščini organizaciji Konjičkog saveza Krapinsko-zagorske županije, Turističke zajednice Krapinsko – zagorske županije i OPG-a Škreb održano 3. kolo Zagorske endurance lige i finale lige. Ujedno se ova liga po prvi puta u povijesti održala u Krapinsko – zagorskoj županiji. Start utrke bio je kod Starog grada, a utrke su bile na 20 i 40 kilometara.

Predsjednik Konjičkog saveza Krapinsko – zagorske županije Josip Knezić rekao je kako je jahanje održano u prekrasnom ambijentu Starog grada, a snage je na skliskom i blatnjavom terenu staze odmjerilo 12 jahačkih parova i gotovo svi su uspješno završili utrke.

– Pobjednički par u utrci na 20 kilometara je Martin Kolarek i konj Esma, drugo mjesto pripalo je Moreni Mariji Ivček i Hani, a treće mjesto Nicole Kraševac i Ciklonu. U utrci na 40 kilometara pobjednik je Martin Škreb i konj Habib, druga je bila Greta Ciglenečki i Brown Sugar i treća Lucija Delić i Lady Madona Makani. Ukupni pobjednici prve Zagorske Endurance lige s najviše bodova u ukupnom poretku su  Martin Škreb i konj Habib, drugo mjesto pripalo je Ani Klanjčić i konju Khalidu Fekhri, dok je treće mjesto zauzela Jasmina Kocijan i konj Murano – istaknuo je Knezić.

Predsjednik Konjičkog saveza KZŽ na kraju uspješne sezone, ujedno je zahvalio svima koji su i najmanje doprinijeli da se ova liga ostvari.  

Načelnica Anita Krok jako je zadovoljna održavanjem ovakvog događaja u Konjščini jer su sva događanja oko Starog grada jako važna za turističku promociju.

– Šteta što je bilo loše vrijeme, ali usprkos tome liga se održala i kiša nam nije smetala. OPG Škreb i mnogi volonteri koji su pomogli i uključili se u samu organizaciju su logistički sve dobro odradili i vjerujem, da će to kod nas postati jedna tradicionalna manifestacija. Zahvaljujem svim sudionicima i čestitam svima koji su pobijedili, ali smo izuzetno, kao Općina ponosni, što su pobjednici cijele Zagorske endurance konjičke lige Martin Škreb iz Konjščine i njegov konj Habib – zaključila je načelnica Krok.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.