Ljudi, budite na oprezu
Zagorka (69) dobila poruku od ‘kćeri’ kojoj se ‘pokvario mobitel’. Ostala bez nekoliko stotina eura

PU krapinsko – zagorska izvijestila je da je u srijedu 69-godišnjakinja prijavila kako je u utorak, 30. srpnja u poslijepodnevnim satima dobila SMS poruku, a zatim i više poruka putem aplikacije za komunikaciju od nepoznate osobe s nepoznatog broja, 

– Poruka je sa sadržajem kao da joj se obraća kćer koja ima problema i kako joj je hitno potreban novac. Nakon toga, 69-godišnjakinja je kupila desetak vrijednosnih bonova ukupne vrijednosti od više stotina eura, čije je kodove proslijedila nepoznatoj osobi na broj mobitela s koje je dobivala poruke – izvijestila je policija. 

Iz policije upozoravaju građane da ako prime ovakvu ili sličnu SMS poruku, nikako ne odgovaraju na nju niti slijede poveznicu i uplaćuju novac ili šalju kodove vrijednosnih bonova. 

– Riječ je o obliku prijevare te preporučamo građanima da ako dobiju takvu poruku, prvo stupe u kontakt sa svojim djetetom koje navodno traži pomoć kako bi provjerili istinitost informacije prije uplaćivanja novca – poručili su iz policije. 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.