Od paljenja svijeća, predstave, koncerata, druženja, do dolaska Djeda Božićnjaka
NAJLJEPŠE DOBA GODINE: Pred nama je još jedan Advent u Đurmancu

Pred nama je još jedan Advent u Đurmancu koji je ove godine prepun raznih događanja a trajat će od 1. prosinca do 6. siječnja. Advent započinje u nedjelju u 17 sati paljenjem prve adventske svijeće ispred crkve sv. Jurja u Đurmancu, uz prigodni program Dječjeg vrtića Đurmanec. 

Nakon toga će se u Pastoralnom centru, u organizaciji DND-a Đurmanec održati predstavljanje slikovnice “Kako biti dobar“.

Druge adventske nedjelje, 8. prosinca, također u 17 sati ispred crkve sv. Jurja upalit će se druga adventska svijeća, a u prigodnom programu nastupit će djeca iz Osnovne škole Đurmanec. 

U nedjelju, 15. prosinca u 12.30 sati organizirat će se pohod Planinarskog društva ‘Husni’ na Tusto čelo, a polazak je ispred OŠ Đurmanec. U 17 sati upalit će se i treća adventska svijeća, a u prigodnom programu nastupit će KUD Đurmanec. 

U subotu, 21. prosinca u Osnovnoj školi Đurmanec u 16 sati će se održati predstava za djecu “Kraljevna na zrnu graška“, kazališta Mala Scena. Organizator je DND Đurmanec, a ulaz za sve posjetitelje je slobodan. 

U nedjelju, 22. prosinca ispred crkve sv. Jurja u 17 sati upriličit će se paljenje četvrte adventske svijeće, uz program članova Udruge OSIT, a u 18 sati će se u OŠ Đurmanec održati tradicionalni božićni i godišnji koncert svih sekcija KUD-a Đurmanec. Nakon toga će se ispred škole održati predstavljanje udruga i druženje, a za sve posjetitelje osigurano je kuhano vino, čaj, kobasice, hrenovke, lepinje, fritule, kokice i kolači. Za dobru zabavu pobrinut će se Optimisti Zagorja. 

U posjet će stići i Djed Božićnjak koji će zasigurno najviše razveseliti najmlađe. 

Adventska događanja završavaju 6. siječnja 2025. humanitarnim koncertom za Udrugu OSIT. Koncert će se održati u crkvi. Sv. Jurja u Đurmancu s početkom u 17 sati. 

Pokrovitelj događanja je Općina Đurmanec, a načelnik Damir Belošević ovim putem poziva sve mještane i goste da se pridruže i sudjeluju u bogatom programu koji su pripremile udruge.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.