Evo što u biseru RH turizma spremaju u narednom periodu
Dvor Trakošćan ponovno uvršten u TOP 10 destinacija koje obavezno trebate posjetiti

Dvor Trakošćan se, prema jednoj od vodećih svjetskih platformi za putovanja ‘Lonely Planet’, našao na 10. mjestu najboljih lokacija koje treba posjetiti u Hrvatskoj. Isto tako, portal Žena.hr. uvrstio je Dvor Trakošćan kao jednu od lokacija koju svakako treba posjetiti ovog proljeća.

Brojna priznanja

Najnoviji su to uspjesi za jedan od najljepših dvoraca u Hrvatskoj, a ujedno su i potvrda da je Dvor Trakošćan svakako destinacija koju je vrijedno posjetiti. Podsjetimo, to je 2023. potvrđeno i prestižnim ‘Golden pinom’ kojeg im je dodijelio Google, a iste je godine (ali i 2024.) uvršten i među TOP Instagram lokacije u zemlji prema poznatoj stranici ‘Get By Bus’. 

arhiva, Nagrada ‘Golden pin’

Voditeljica marketinga Dvora Trakošćan Kiara Elenia Bienert rekla nam je koliko im, kao turističkoj destinaciji, pomažu ovakva pisanja u medijima u pogledu dolaska gostiju te u pogledu promocije same destinacije.

– Pozitivna spominjanja u člancima i objavama u medijima općenito su nam od velike važnosti jer utječu na jačanje prepoznatljivosti destinacije, privlačenje novih posjetitelja i pozicioniranje Trakošćana kao nezaobilaznog mjesta za posjet. Osobito nam je drago kad našu destinaciju prepoznaju i strani mediji kao što je u ovom slučaju ‘Lonely Planet’,  jer oni često potiču tu skupinu posjetitelja da nas uvrsti u svoj itinerar – kaže Bienert

Ujedno, govori voditeljica marketinga, ovo im je sjajan poticaj za uvođenje dodatnih noviteta u ponudu. 

– Općenito, nastojimo kontinuirano poboljšavati naše sadržaje kako bismo našim posjetiteljima pružili jedinstveno iskustvo. Da ne otkrivamo previše, ove godine su nam u planu novi tematski obilasci stalnog postava, modernizacija izložbenih postava i uvođenje interaktivnih sadržaja koji će posjetiteljima omogućiti još dublje uranjanje u bogatu povijest Trakošćana – najavila je Bienert.

arhiva, ‘Magična noć u Trakošćanu’

Bogatstvo sadržaja

A što posjetitelji mogu očekivati narednih mjeseci u Dvoru Trakošćan?

– U nadolazećim mjesecima pripremili smo raznolik program koji će obogatiti doživljaj svih posjetitelja. Naime, povodom 100. obljetnice Hrvatskog lovačkog saveza Dvor Trakošćan i Lovački muzej pripremaju veliku godišnju izložbu pod nazivom “100 godina hrvatskog lovstva” koja povezuje prošlost s relevantnim promišljanjima i pridaje posebnu pozornost ulozi lovaca u zaštiti i očuvanju prirode, etičnom i održivom odnosu prema okolišu te dobrim praksama kojima se žele umanjiti posljedice klimatskih promjena. U travnju također planiramo otvoriti izložbu “Mostovi prijateljstva” koja se temelji na suradnji lokalnih umjetnika sa slovenskim umjetnicima. Uz izložbe će biti organizirane edukativne radionice za djecu i obitelji. Isto tako, tradicionalno se planiramo uključiti u “Noć Tvrđava”,  a ove godine se u našem perivoju ponovno održava i utrka “Lucky trail” koju uvijek rado ugostimo – pobrojala je Bienert te pozvala sve da u narednom periodu posjete jedan od najljepših dvoraca u Hrvatskoj. 

arhiva

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.