Na Europskom socca prvenstvu hrvatska reprezentacija startala je pobjedom u susretu sa Španjolskom svladavši je rezultatom 4:2.
Iako je rezultat uvjerljiv nije bilo lako. Naime, povela je Španjolska u 3. minuti da bi ipak naši reprezentativci u dvije minute preokrenuli rezultat. Najprije je u 12. minuti izjednačio Ante Kovačević da bi u 14. izravno iz auta pogodak postigao Karlo Darojković. Ipak na odmor se odlazi bez pobjednika jer Španjolci uspijevaju izjednačiti pri kraju prvog poluvremena.
Drugo poluvrijeme pripalo je u potpunosti Hrvatskoj koja već u prvoj minuti nastavka preko paška Čuljka dolazi u vodstvo da bi točku na i stavio Ante Kovačević postavivši konačan rezultat Hrvatska 4. Španjolska 2.
Hrvatska sljedeću utakmicu igra u četvrtak u 15 sati po hrvatskom vremenu, a protivnik će biti Latvija. Hrvatska je lani osvojila broncu na SP-u u Omanu.









