Odmah je uhićen
Amerikanac (32) u Istri snimao golu djecu kamerom

PU istarska izvijestila je da je policija dovršila kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjim muškarcem kojeg se sumnjiči da je počinio kazneno djelo iskorištavanje djece za pornografiju.

Naime, 23. srpnja oko 19 sati, u jednom turističkom objektu na području Istre, djelatnici zaštitarske službe zatekli su 32-godišnjeg državljanina Sjedinjenih Američkih Država kako u blizini ugostiteljskog objekta snima nagu djecu mini kamerom koja se nalazila unutar sunčanih naočala. O sumnjivom ponašanju muškarca odmah je obaviještena policija te su policijski službenici obavili pretragu prostorija i tehničke opreme koje osumnjičeni koristi, kao i sadržaja koji je snimio, kojom prilikom su pronađeni inkriminirajući materijali.

Po dovršetku kriminalističkog istraživanja, 24. srpnja u večernjim satima, osumnjičeni je uz kaznenu prijavu predan u pritvorsku jedinicu Policijske uprave istarske.

Ovakva kriminalistička istraživanja pokazuju da je javnost sve više osviještena o problemu snimanja djece i da građani prepoznaju sumnjivo ponašanje, što omogućuje pravovremenu reakciju policije i privođenje počinitelja. 

Policija apelira na roditelje da čuvaju svoju djecu i da prate gdje su i što rade na plaži. Obucite djeci kupaće kostime, a ukoliko uočite sumnjivu osobu koja snima djecu, o tome odmah obavijestiti policiju na broj 192. 

PU istarska

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.