Zlatni hat-trick
BRAVO MAJSTORICE! Jana Koščak trijumfalno do nove medalje – sjajan zaključak juniorske karijere

Čudesna Jana Koščak (19) zaključila je blistavi juniorski staž još jednom velikom medaljom i to ponovno – zlatnom! Mlada hrvatska atletičarka, aktualna svjetska prvakinja u sedmoboju, uspjela je doći do krune i na kontinentalnoj razini, na Europskom juniorskom (U-20) prvenstvu u Tampereu gdje je u napetoj bitci bila bolja od Mađarice Sarolte Kriszt, pišu Sportske novosti.

U trenucima kad se već činilo da joj zlato izmiče iz ruku, Jana je izvukla posljednje atome snage iz sebe u utrci na 800 metara i ugrabila još jedan veliki trijumf. Sa 6293 boda izjednačila je hrvatski rekord, izbila na prvo mjesto svjetske U-20 ljestvice, te slavila ispred velike suparnice Kriszt (6251) koja ju je opako pritisnula u nedjelju. Mađarica je stigla u Finsku s najboljim ovosezonskim juniorskim rezultatom, ali u konačnici je nakon žestoke dvodnevne borbe morala stisnuti ruku hrvatskoj rekorderki.

Jana je pod vodstvom tate i trenera Patrika još kao mlađa juniorka osvojila europsko U-18 zlato u sedmoboju, potom srušila i neslužbeni svjetski U-18 rekord u petoboju (dvorana), pa prije dvije godine prvi seniorski sedmoboj u karijeri završila sa 6293 boda što je najbolji rezultat u povijesti jedne atletičarke mlađe od 18 godina. Imala je poslije toga puno problema s ozljedama, pa se tako i prije dvije godine na juniorskom EP-u u Jeruzalemu, u trenutku kad je bila u vodstvu, morala povući s natjecanja. Lani je sve te pehove naplatila svjetskim juniorskim naslovom u Peruu, a bila je silno motivirana i da zlatnom medaljom u Tampereu “prebriše” onu jeruzalemsku nesreću. I uspjela je u tome, sada ima zlatni hat-trick.

Pospremila je novu medalju u svoju bogatu kolekciju za najljepši završetak juniorske karijere. Ujedno je to od osnutka države 27. medalja za Hrvatsku na europskim juniorskim prvenstvima i 11. zlato. Sada dolazi onaj najteži dio, prelazak u seniorske vode, među “velike cure” i za borbu protiv njih će, dakako, trebati daljnji napredak i mentalna čvrstina… Ali o tom potom, sada joj ipak treba dati vremena da proslavi ovu medalju.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

NET.HR

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.