Protiv dvoje osumnjičenih zbog sumnje na špijunažu, Županijsko državno odvjetništvo u Splitu pokrenulo je istragu. Istraga se provodi protiv hrvatskog državljanina J.I. (54), vojnog pilota, zbog sumnje na počinjenje kaznenog djela špijunaže iz članka 348. stavka 1. Kaznenog zakona te državljanke Srbije A.M. (46) zbog istog kaznenog djela, ali po stavku 2. istog članka, donosi Index.hr.
Iz DORH-a su poručili da je donesena odluka o tajnosti istrage, jer bi objavljivanje podataka moglo naštetiti postupku.
Za oboje osumnjičenih je zatražen istražni zatvor – za J.I. zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke i mogućeg ponavljanja kaznenog djela, a za A.M. zbog opasnosti od bijega, utjecaja na svjedoke i ponavljanja kaznenog djela.
Sudac istrage djelomično je prihvatio prijedlog i odredio istražni zatvor hrvatskom državljaninu zbog opasnosti od utjecaja na svjedoke, a srpskoj državljanki zbog opasnosti od bijega i utjecaja na svjedoke. Prijedlog pritvora zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela u oba je slučaja odbijen.









