Okupilo se više od 20 udruga
JALŽABET: Održano je još jedno Proštenje u Kelemenu 

Održano je još jedno Proštenje u Kelemenu. Manifestacija je ove godine okupila više od 20 udruga, koje su svojim sudjelovanjem i trudom obogatile događaj i sam program te stvorile nezaboravnu atmosferu. 

Svojim nastupom događanje je uljepšala vokalna skupina KUD-a ‘Elizabeta’ Jalžabet, koja je publiku oduševila izvedbama tradicionalnih pjesama i podsjetila nas na ljepotu glazbene baštine tog kraja. 

U jesenskom duhu održano je i nekoliko kraćih recitacija, dok je Udruga žena Kelemen oduševila posjetitelje svojim prigodnim igrokazom “Pakovali smo se za Martinje“, unijevši smijeh, toplinu i duh zajedništva u program. 

Također, veliko zanimanje izazvao je i serijal “Babičini recepti”, u sklopu kojeg su predstavljena tradicionalna jela općine Jalžabet. Gosti su mogli kušati delicije pripremljene prema starim receptima iz “babičine knjige”, uključujući i neizostavne ‘kisele zabelene krumpire’ te fine slane i slatke ‘ružice’. 

– Ponovno smo pokazali koliko je naša općina bogata tradicijom, kulturom i zajedništvom. Zahvaljujemo svim udrugama, izvođačima i posjetiteljima koji su i ove godine dali svoj doprinos i podršku – poručili su iz Općine Jalžabet, pa dodali:

– Posebnu zahvalu upućujemo Udruzi žena Kelemen na neumornom njegovanju tradicije, čuvanju običaja i kontinuiranom doprinosu kulturnom životu naše općine. Zajedno nastavljamo čuvati običaje te graditi ponos i identitet naše zajednice – zaključili su. 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike