Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu provelo je prvo ispitivanje 28-godišnjeg hrvatskog državljanina zbog sumnje u ubojstvo te nedozvoljeno posjedovanje oružja i eksplozivnih tvari.
Kako piše Regionalni tjednik, radi se o ubojstvu Mihaela Lajtmana (33), a osumnjičeni je njegov bratić.
– Osnovano se sumnja da je 28-godišnjak 8. srpnja 2025. u Maloj Subotici ispalio jedan hitac iz pištolja u zatiljni dio glave 33-godišnjaka, nanijevši mu ozljede uslijed kojih je preminuo na mjestu događaja. Također se sumnja da je osumnjičenik u određenom vremenskom razdoblju posjedovao ručno izrađeni prigušivač za dugo vatreno oružje i komad streljiva, čije je posjedovanje građanima zabranjeno – priopćio je DORH.
Županijsko državno odvjetništvo predložilo je određivanje istražnog zatvora zbog opasnosti od ometanja kaznenog postupka i mogućnosti ponavljanja kaznenog djela. Sud je prijedlog prihvatio, te je osumnjičeniku određen istražni zatvor.









