U nesvakidašnjem slučaju koji je šokirao policijske službenike, u prometu je zatečen vozač bicikla s iznimno visokom koncentracijom alkohola u organizmu.
Kako su u ponedjeljak priopćili iz policije, događaj se zbio u nedjelju oko podneva u Velikom Polju, naselju sjeverno od Virovitice, u blizini rijeke Drave i granice s Mađarskom.
Policijski službenici zaustavili su 65-godišnjeg muškarca koji je biciklom krivudao kolnikom, nakon čega je podvrgnut alkotestiranju. Rezultat je pokazao čak 4,07 promila alkohola u krvi.
Vozač je odmah isključen iz prometa, a zbog počinjenog prekršaja izrečena mu je novčana kazna u iznosu od 120 eura.
– Upravljanje biciklom s ovako visokom koncentracijom alkohola iznimno je opasno. Alkohol bitno narušava ravnotežu i brzinu reakcije, čime biciklist izravno ugrožava vlastiti život i sigurnost ostalih sudionika u prometu – upozorili su iz virovitičke policije.
Policija je još jednom apelirala na sve sudionike u prometu da ne upravljaju vozilima, uključujući bicikle, ako su konzumirali alkohol.








