Pomagač pobjegao
Uhićen 14-godišnji Hrvat u Austriji nakon pokušaja provale u Linzu

Austrijska policija uhitila je 14-godišnjeg hrvatskog državljanina nakon pokušaja provale u obiteljsku kuću u Linz. Njegov pomagač uspio je pobjeći, a istraga je u tijeku, javlja Fenix magazin.

Prema dosadašnjim informacijama iz istrage, dvojac je iz Hrvatske doputovao u Austrija s namjerom počinjenja provala na području Linza. Policija navodi kako su osumnjičenici dan ranije izviđali ciljanu obiteljsku kuću te pripremali alate za provalu.

Pokušaj provale dogodio se u četvrtak, a spriječen je zahvaljujući susjedu koji je primijetio sumnjivo ponašanje i odmah obavijestio policiju. Dolaskom na mjesto događaja, policijski službenici zatekli su 14-godišnjaka i priveli ga, dok je druga osoba uspjela pobjeći.

Istražitelji tvrde kako je maloljetnik s nepoznatim pomagačem prethodno boravio u području Linza kako bi identificirali metu i pripremili izvršenje kaznenog djela. Tijekom pokušaja provale koristili su i odgovarajući alat, navode austrijski mediji.

Zbog početnog odbijanja otkrivanja identiteta, policija je uz pomoć međunarodnih službi utvrdila tko je uhićeni maloljetnik.

Daljnju istragu vodi Zemaljski kriminalistički ured Gornje Austrije, a po nalogu državnog odvjetništva 14-godišnjak je smješten u pritvor u Linzu.

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.