Tijekom proteklog vikenda, na području Policijske uprave krapinsko – zagorske proveden je pojačani nadzor vozila i vozača te je utvrđeno 208 prometnih prekršaja, od čega 36 prekršaja ne korištenja sigurnosnog pojasa u vozilu, 94 prekršaja nepropisne brzine kretanja vozila, 12 prekršaja upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola, 13 prekršaja nepropisne upotrebe mobitela tijekom vožnje i 53 ostala prekršaja u prometu.
Najveća očitana koncentracija alkohola u organizmu kod vozača utvrđena je u subotu 18. srpnja, oko 21.30 sati, u Velikoj Vesi, gdje su policijski službenici Postaje prometne policije Krapina zaustavili osobni automobil kojim je upravljao 33-godišnji hrvatski državljanin pod utjecajem alkohola od 2,35 promila.
– Temeljem članka 137. Prekršajnog zakona 33-godišnjaku je izdana naredba o smještaju u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva-alkohola, a protiv njega podnijet je optužni prijedlog zbog prekršaja iz članka 199. Zakona o sigurnosti prometa na cestama s predloženom novčanom kaznom od 1450 eura te zaštitnom mjerom zabrane upravljanja motornim vozilima ‘B’ kategorije u trajanju od šest mjeseci – izvijestila je PU krapinsko – zagorska.
Najveća nepropisna brzina kretanja vozila utvrđena je na autocesti A2 kod mjesta Mirkovec, gdje je 57-godišnji državljanin Njemačke upravljao osobnim automobilom brzinom od 182 km/h, na djelu ceste gdje je brzina ograničena na 130 km/h te mu je zbog počinjenog prekršaja iz članka 54. Zakona o sigurnosti prometa na cestama naplaćena novčana kazna od 130 eura.









