Jedinstveni poklon povodom Dana žena
U četvrtak u Krapini interaktivni susret s Marijom Jurić Zagorkom

Povodom Dana žena, Udruga Hrvatska žena Krapina i Gradska Knjižnica Krapina, u četvrtak organiziraju interaktivni performans “Susret s Marijom Jurić Zagorkom”.  Radi se o glumačkom performansu, kojim se predstavlja Zagorkin privatni život, kao i osvrt na novinarsko i književno stvaralaštvo.  Rezultat je to najnovijih istraživanja, pokrenutih ponajprije za potrebe snimanja filma “Zagorka“, u kojima je autorica Dubravka Vidović sudjelovala kao producentica i istraživačica, a zatim i istraživanja u okviru Simpozija i Dana Marije Jurić Zagorke, koji se od 2007. godine održavaju svake godine u Zagrebu.

Interaktivni susret

Autorica ovaj performans već duže vrijeme izvodi u organizaciji Društva Marije Jurić Zagorke, te uz preporuku Ministarstva obrazovanja i znanosti Republike Hrvatske. Koncept glumačkog performansa zamišljen je kao interaktivni susret sa Zagorkom, koju utjelovljuje kostimirana glumica, a koji uključuje razgovor s publikom, kroz mogućnost postavljanja pitanja Zagorki, čime se kreira njen osobni doživljaj.

Izložba nakita

Ciljevi ovog programa su povećanje interesa mladih za čitanje knjiga, poticanje novih načina usvajanja znanja kroz kreativnost i istraživanje, upoznavanje povijesti, kao i načina života s kraja 19. i početka 20. stoljeća, te položaj žena u društvu.

Interaktivni performans održat će se u Plavoj dvorani Gradske knjižnice Krapina u 19 sati, a neposredno pred početak programa, otvorit će se izložba nakita Ivane Laure Ilijaš.

 

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

IZ HRVATSKE

Kajkavske kronike

Još iz rubrike

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće tako da vam možemo pružiti najbolje moguće korisničko iskustvo. Podaci o kolačićima pohranjuju se u vašem pregledniku i obavljaju funkcije poput prepoznavanja kod povratka na našu web stranicu i pomaže našem timu da shvati koji su dijelovi web stranice vama najzanimljiviji i najkorisniji.